Valorant oynarken i5-8250U için 95 derece normal mi?

İşletim sistemi
Windows 10
1. ekran görüntüsü termal macundan önce.
2. termal macun sürdükden sonra şu an 35 30 derecelerde işlemci.
Yani termal macuna bakmanızda fayda var.

1622109420619.png

Laptop 1 yıllık fanlarım çalışıyor, termal macun yenilemdim, garantiden çıkar.

Hocam o zaman garantiye yollayacaksınız işlemci yanmasın bu derecede.

Laptop ise normal. ThrottleStop ile, undervolt yap. Laptopın altına göre kaliteli soğutucu al. Başka bir şey gelmiyor aklıma. El becerin varsa likid termal sıvı kullan, dikkatli ol ama.
UnderVolt ne bilmiyorum ve soğutucu önerir misiniz?
1. ekran görüntüsü termal macundan önce.
2. termal macun sürdükden sonra şu an 35 30 derecelerde işlemci.
Yani termal macuna bakmanızda fayda var.

Eki Görüntüle 1043205

Hocam o zaman garantiye yollayacaksınız işlemci yanmasın bu derecede.
100 derece olmadığı sürece yanar mı?

Ne işe yarıyor bu?

UnderVolt, bir nebze voltaj düşürmektir, youtube'dan bulabilirsin. Soğutucu içinde, leptop'un alt tarafına bak, işlemci ve ekran kartı fanları hangı bölümdeyse, ızgara diyelim. Ona göre seçip al. Altı tamamiyle kapalıysa, uçak motoru taksan bir etki yapmaz.

85-90 normal mi peki?

Bu kalıcı bir hasar vermez yani değil mi?
O işlemciden ben de de var. Isınması normal çünkü oyun için tasarlanmış işlemci değil. Kalıcı hasar işlemciye olmaz ama o işlemci kullanilan laptoplar hem GPU hem de CPU yu soğutan tek blokla gelir,bu yüzden asıl hasarı zamanla GPU görür (reballing) arızası olur. Onun da tamiri pahali ve düzgün yapılmayınca iyi sonuç vermeyen arızanın tekrarlaması yüksek olan yöntemdir. Ayrıca o laptoplar da ki bios lar undervolt yapmanıza uygun değildir ,sadece (turbo boost veya farklı bir seçenekle) işlemci frekansını sabit 1.6 -1.8 ghz de çalışmaya ayarlayabilirsiniz.

O işlemciden ben de de var. Isınması normal çünkü oyun için tasarlanmış işlemci değil. Kalıcı hasar işlemciye olmaz ama o işlemci kullanilan laptoplar hem GPU hem de CPU yu soğutan tek blokla gelir,bu yüzden asıl hasarı zamanla GPU görür (reballing) arızası olur. Onun da tamiri pahali ve düzgün yapılmayınca iyi sonuç vermeyen arızanın tekrarlaması yüksek olan yöntemdir.
Bu dediğiniz arıza kaç sene içinde ortaya çıkıyor?
hem GPU hem de CPU yu soğutan tek blokla gelir
Soğutucu sorunu çözer mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı