Çözüldü Valorant oynarken internet koptu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Martini Henry

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Balıkesir
Arkadaşlar Valorant oynarken Wi-Fi'ya bağlandım ama bir anda hem bilgisayarda hem laptopa internet erişimi koptu. Bunun sebebi ne olabilir ve nasıl çözebilirim? Yalnızca bilgisayarlarda problem var.

Çözüm
@eren28tr Modemin reset tuşuna bastım 10 saniyelik kapandı. Tekrar açınca geldi. Sorun giderme kısmında aldığım hata "Ethernet geçerli bir IP yapılandırılmasına sahip değil"
Aygıt Yöneticisi'nden ağ bağdaştırıcılarına gel ekran görüntüsü at.

Aygıt Yöneticisi'nden ağ bağdaştırıcılarına gel hocam Wi-Fi'ya da Wireless yazana sağ tıkla devre dışı bırak.

@eren28tr Şu an ana modemden internet giden menzil geliştiriciye bağlıyım hocam. Sadece bilgisayarlarda problem var. Bu da Laptop'tan giriş yaptığım ağ bağdaştırıcıları. Ekran görüntüsü alınmıyor burada. Hepsinin solunda mavi PC işareti var.

Killer E2600 Gigabit Ethernet Controller
MediaTek Wi-Fi 6 MT7921 Wireless LAN Card
WAN Miniport (IKEv2)
WAN Miniport (IP)
WAN Miniport (IPv6)
WAN Miniport (L2TP)
WAN Miniport (Network Monitor)
WAN Miniport (PPPOE)
WAN Miniport (PPTP)
WAN Miniport (SSTP)

@eren28tr bu işlem sonrası ne yapmam lazım MediaTek sildikten sonra?

MediaTek Wi-Fi 6 yazana sağ tıkla devre dışı bırak hocam bir de ana modeme bağlanınca bu sorun oluyor mu?

Ethernet ile bağlanıp internet olup olmadığına bak bir de DNS ayarlarını atar mısın?

@eren28tr DNS ayarları otomatikte. Ana modeme bağlanınca Bağlı, İnternet Yok hatası alıyorum işte hocam. Şu an menzil geliştiriciye bağlı problem yok yani internet gidiyor oraya. Masaüstü ve laptopta yok.

Devre dışı bıraktıktan sonra ne yapmam gerekiyor tekrar mı kurayım?

Yok hocam devre dışı bıraktıktan sonra Ethernet kablosu ile bağlan test yap DNS ayarlarını 8.8.8. 8.8.4.4. yap tekrar dene sonra.

8.8.8.8 8.8.4.4 olacak düzelteyim.

Geri
Yukarı