Çözüldü Valorant rakibe ateş ederken drop giriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ByOver

Decapat
Daha fazla  
RAM
8 GB
Ekran kartı
GTX 1650 4GB OC
Anakart
Asus H110M-K
İşlemci
İntel İ5-6500
Arkadaşlar son zamanlarda Valorant iyi FPS almama rağmen rakibe sıkarken oyunuma drop girdiğini ve bu yüzden oyunda maksimum 5 kill almaya kadar düştüm. Çünkü karşımda duran rakibe sıkınca oyunuma drop giriyor. İşlemcimin doğru çalıştığından şüpheliyim. Bana bir program önerin ve doğru çalışıp çalışmadığına bakayım saygılar.

Çözüm
Arkadaşlar uzun uğraşlar sonrası cahil olduğum konuda sırf bu konuyu çözebilmek için araştırmalar yaptım bir sürü program öğrendim ve sonucu kendim buldum ve birçok kişinin işine yarıayacağı bir sonuç olarak burada paylaşıyorum.

Sonuç: Öncelikle sisteminiz orta bir seviye sistem ise RAM'iniz 8 GB ve üstü ise sisteminiz temiz ve güncel ise ekran kartı ve işlemci ayarları performans çekilmiş ve kasa için soğutma düzeyi yeterli ise yani fanlar varsa kasada sıcaklık değerleriniz normal çıkıyorsa geriye tek bir sorun kalıyor, o da SSD ya da hard disk bozuktur. Ben hep oyunlarımı SSD'ye kurdum SSD'ye kurma amacımı hepiniz biliyorsunuz hızlı olması fakat SSD bozukmuş yani iyi çalışmıyor sağlığı bitmiş denebilir neredeyse 5 yıllık oldu. Gittim arkadaştan hard disk aldım ve taktım oyunumu yani Valorant'ımı hard diske kurdum oyunu şu an aşırı akıcı oynuyorum artık oyunda lag, donma ve kasmalar oluşmuyor şu an kendi sorunumu kendim çözdüm yaklaşık 3 ayımı aldı her safyada yardım istedim herkes "Güncel mi?" "Kasa temiz mi?" Gibisinden basit şeyler söyleyip ortadan kayboluyordu eğer bana benzer sorununuz varsa SSD veya hard disk bir göz atın derim saygılar.
Ayarlardan FPS sınırla.

Dostum inanki hiçbir şey fark etmiyor ayarları ve çözünürlüğü düşürüyorum oyun pixel halde oynuyorum yine drop yiyor işlemcinin 5 yıldır macununu değişmedim sence olabilir mi?
Bu arada monitör 144 Hz FPS 144 sabitliyorum ama yine de düşmana sıkarken oyun ağırlaşıyor ve düşman dönüp saniyeler içinde vuruyor sanki dona kalıyor gibiyim drop giriyor yani.

full ayarlar.PNG

Yeni konular

Geri
Yukarı