Valorant RTX 2060 Super düşük FPS

berkayytmz

Hectopat
Merhabalar dün de konu açmıştım ama bir çözüme ulaşamadım, Valorant'ta fightlarda düşük FPS alıyorum yardımcı olur musunuz?
R5 2600.
RTX 2060 Super.
16 GB DDR4 3000 MHz RAM.
B450M S2H anakart.
Monitörüm 144 Hz ASUS TUF vg249.
RX 570 ve R5 2600 ile 75Hz monitörümde hiç sıkıntı yaşamıyordum 75'in altına düşmüyordu.
Ekran kartı ve monitörü geliştirdim bu şekilde 144'ün altına düşüyor kasma hissi oluşuyor.
1080P'de oynuyorum DSR açtım fakat oyunda fotoğraflardaki gibi 2K olan seçeneği seçince ekran büyüyor.

Dosya Ekleri

• ayarlar.png
    ayarlar.png
    480,3 KB · Görüntüleme: 168
  • 108fps-min.png
    108fps-min.png
    883,8 KB · Görüntüleme: 163
  • çöz1.png
    çöz1.png
    472,9 KB · Görüntüleme: 169
  • 2k.png
    2k.png
    359,1 KB · Görüntüleme: 152
  • dsadasd.png
    dsadasd.png
    370,8 KB · Görüntüleme: 145
Çok saçma bir durum. Dün de bunun için konu açmıştınız çözüm bulunamamıştı. Büyük ihtimal optimizasyon ve oyundan kaynaklıdır. Çünkü arkadaşım RTX 2060'tan çok daha düşük bir ekran kartı ve 8GB ram ile +200 FPS ultra oynuyor :(

Merhabalar dün de konu açmıştım ama bir çözüme ulaşamadım, Valorant'ta fightlarda düşük FPS alıyorum yardımcı olur musunuz?
R5 2600.
RTX 2060 Super.
16 GB DDR4 3000 MHz RAM.
B450M S2H anakart.
Monitörüm 144 Hz ASUS TUF vg249.
RX 570 ve R5 2600 ile 75Hz monitörümde hiç sıkıntı yaşamıyordum 75'in altına düşmüyordu.
Ekran kartı ve monitörü geliştirdim bu şekilde 144'ün altına düşüyor kasma hissi oluşuyor.
1080P'de oynuyorum DSR açtım fakat oyunda fotoğraflardaki gibi 2K olan seçeneği seçince ekran büyüyor.

Monitörünüz 2K'yı desteklemiyor. 2K olayı çok normal. FPS düşüşü de şu yüzden: Yüksekte oynarsanız her yeteneğe daha çok detay ekleniyor bu yüzden FPS düşüyor. Ekran kartınız ısınmıyor ise, MSI Afterburner indirip Power Level'i arttırın ve öyle deneyin.

Monitörünüz 2K'yı desteklemiyor. 2K olayı çok normal. FPS düşüşü de şu yüzden: Yüksekte oynarsanız her yeteneğe daha çok detay ekleniyor bu yüzden FPS düşüyor. Ekran kartınız ısınmıyor ise, MSI Afterburner indirip Power Level'i arttırın ve öyle deneyin.

Evet ekran kartım ısınmıyor ama FPS düşük, dediğiniz şeyi deneyeyim.
Düşükte de FPS düşüyor ama böyle de bir durum var :(
Denedim fakat yine değişmedi :(. Tekrar yükledim sorun hala devam ediyor. 1 hafta önce falan böyle bir sorun yaşamıyordum.
Denedim fakat yine değişmedi :(. Tekrar yükledim sorun hala devam ediyor. 1 hafta önce falan böyle bir sorun yaşamıyordum.

Son düzenleme:
Evet ekran kartım ısınmıyor ama FPS düşük, dediğiniz şeyi deneyeyim.
Düşükte de FPS düşüyor ama böyle de bir durum var :(
Optimizasyon açığı oluşmuş olabilir. Bu durumda Riot'a mail atarsanız geri dönüş yapacaktır. Bu durumu bildirmeyi unutmayın.

Depolama birimlerinin ve PSU'nun tam modelini belirt. Ekran kartının ek güç beslemesini yaptın mı? Sırayla adımları yap ve sonuçları paylaş. Yapman gerekenleri söyleyeceğim.

1-) BIOS güncelle.

2-) DDU ile sürücülerini kaldır, en son sürümü kur.

3-) CrystalDiskMark testi yap ve HD Sentiel ekran görüntüsü paylaş.

4-) OCCT'nin eski sürümünü yükle ve Power Test yap, sonuçları paylaş.

5-) Memtest86 yap.

6-) Furmark ve OCCT stabilite testlerini yap.

7-) HD Tune üzerinden Bad Sector taraması ve hız testi yapıp ekran görüntüsü paylaş. "Fast scan" özelliğini kapat.

8- BIOS üzerinden CPB kapat. Oyun içi sıcaklık değerlerine bak.

9-) Termal macun yenile.

Depolama birimlerinin ve PSU'nun tam modelini belirt. Ekran kartının ek güç beslemesini yaptın mı? Sırayla adımları yap ve sonuçları paylaş. Yapman gerekenleri söyleyeceğim.

1-) BIOS güncelle.

2-) DDU ile sürücülerini kaldır, en son sürümü kur.

3-) CrystalDiskMark testi yap ve HD sentiel ekran görüntüsü paylaş.

4-) OCCT'nin eski sürümünü yükle ve Power test yap, sonuçları paylaş.

5-) Memtest86 yap.

6-) FurMark ve OCCT stabilite testlerini yap.

7-) HD Tune üzerinden bad sector taraması ve hız testi yapıp ekran görüntüsü paylaş. "Fast scan" özelliğini kapat.

8- BIOS üzerinden CPB kapat. Oyun içi sıcaklık değerlerine bak.

9-) termal macun yenile.

Patriot marka 240GB SSD var Zalman marka megamax model 700 Watt +80 psuya sahibim.
Yazdıklarınızı deneyip yazacağım.
CrystalDiskMark sonucu:
SSD: Patriot Burst PBU240GS25SSDR 2.5” 240 GB SATA 3 SSD Fiyatları ve Özellikleri

Dosya Ekleri

• ssd.PNG
    ssd.PNG
    10,9 KB · Görüntüleme: 54
Son düzenleme:

Geri
Yukarı