Valorant Satıldıktan sonra geri alınan hesap

ItzHK

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, ben GameSatış üzerinde Valorant hesap ticareti yapıyorum. Şu ana kadar bir sürü satışım var geçen gün bir satış yaptım sattığım hesap içerisinde 3500 TL skin olan 2 ay önce takas ile aldığım bir hesaptı, alıcı hesaba erişimini kaybettiğini söyledi ve hesabı geri istemediğini para iadesi istediğini söyledi .bunu hesabı aldıktan 24 saat geçmeden yazdı. Aynı zamanda GameSatış'in sözleşmesindeki şu maddeyi attı ve parasını iade etmezsem dava açacağını söyledi.

SATICI; Satışını yaptığı Ürün'lerin Alıcı'dan haksız bir şekilde geri alınması, Alıcı'nın zarara uğratılması, haksız kazanç sağlanması ve bunlarla sınırlı kalmaksızın alıcıyı mağdur durumda bırakan tüm durumlar için direkt olarak sorumludur. Satışını yaptığı Ürün'lerin garantisi ve doğruluğunun kendisinde olduğunu, aksi takdirde 5000 $ (Beşbin Amerikan Doları) tazminat ödemekle yükümlü olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Riot hesap alış satışı yasak bunu biliyorum zaten sattığım hesapların hepsinin alıcılarına al sat hesabı olduğunu ve ilk sahibi olmadığımı belirtiyorum. Yine de bu şekilde dava açması mümkün müdür elinde olan tek kanıt desteğe attığı bir video ve videoda kullanıcı adı şifreyle giriş yapıyor ama girmiyor başka herhangi bir kanıtı vs. yok. Desteğe olayı anlattığımda ise aldığım cevap bu.

-
Yönetici
9 saat önce

Ortak yol bulmaya çalışmanız gerekmekte eğer ortak yolu sağlayamıyorsanız iade yapmanız gerekir.
-

Benim bu hesaptan kârım 250 TL iade yapmam demek +-600 TL zarar etmem demek durduk yere.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar selam, ben GameSatış üzerinde Valorant hesap ticareti yapıyorum. Şu ana kadar bir sürü satışım var geçen gün bir satış yaptım sattığım hesap içerisinde 3500 TL skin olan 2 ay önce takas ile aldığım bir hesaptı, alıcı hesaba erişimini kaybettiğini söyledi ve hesabı geri istemediğini para iadesi istediğini söyledi. Bunu hesabı aldıktan 24 saat geçmeden yazdı. Aynı zamanda GameSatış'in sözleşmesindeki şu maddeyi attı ve parasını iade etmezsem dava açacağını söyledi.

Riot hesap alış satışı yasak bunu biliyorum zaten sattığım hesapların hepsinin alıcılarına al sat hesabı olduğunu ve ilk sahibi olmadığımı belirtiyorum. Yine de bu şekilde dava açması mümkün müdür elinde olan tek kanıt desteğe attığı bir video ve videoda kullanıcı adı şifreyle giriş yapıyor ama girmiyor başka herhangi bir kanıtı vs. yok. Desteğe olayı anlattığımda ise aldığım cevap bu.

-
Yönetici.
9 saat önce.

Ortak yol bulmaya çalışmanız gerekmekte eğer ortak yolu sağlayamıyorsanız iade yapmanız gerekir.
-

Benim bu hesaptan kârım 250 TL iade yapmam demek +-600 TL zarar etmem demek durduk yere.

Edit: Yanlış okumuşum sorry. Dava açarsa başınız derde girebilir.

Yeterli kanıt isteyin(attığı kanıt yetersiz, şifreyi değiştirmiş olabilir), eğer kanıtlarsa yeni bir hesap vermeyi teklif edin veya para iadesi yapın. Dava açabileceğini düşünmüyorum. Genelde Valorant hesabı alan kişilerin aklı başında olmuyor muhtemelen küçük birisidir.

Şifreyi kendi değiştirmiş olabilir. Kendisine net bir kanıt sunması halinde para iadesi yapacağını, isterse dava açabileceğini söyleyin. Her türlü haklı çıkarsınız.

Bu hesapları satarken mail adreslerini falan satın alan kişi değiştiremiyor mu? Eğer değiştirebiliyorsa kendinin yapmadığı ne malum? Şahsen ben bir hesap alsam ilk işim eski mail adresini ve değiştirilebilen tüm eski bilgileri değiştiririm.

Geri vermeniz lazım dava açarsa geçmiş olsun.
Edit: Yanlış okumuşum sorry. Dava açarsa başınız derde girebilir.
Bro valo hesap satışı zaten yasak ve bu hesabı benim geri alma şansım yok kanıt için sorduğumda ise gelen tek kanıt saçma sapan bir video ve site direkt olarak alıcının tarafında.
Ve mahkemede bana karşı sunabileceği kanıt ne olabilir bu durumda?
Bu hesapları satarken mail adreslerini falan satın alan kişi değiştiremiyor mu? Eğer değiştirebiliyorsa kendinin yapmadığı ne malum? Şahsen ben bir hesap alsam ilk işim eski mail adresini ve değiştirilebilen tüm eski bilgileri değiştiririm.
Zaten öyle yaptı bütün her şeyini değiştirdi, ondan sonra da hesabı benim geri aldığımı iddia etti şimdi gittim 0 hesap açıp riota ticket attım çalındı diye ve geri cevaplama sürelerini site adminleri ile paylaşacağım. Bu hesabın ilk sahibi ben değilim ilk bilgileri bende yok hadi diyelim ki var ve ben yalan söylüyorum daha 24 saat bile geçmeden bu hesabı nasıl geri aldım?

Son düzenleme:
Valorant hesap satışı zaten yasak ve bu hesabı benim geri alma şansım yok kanıt için sorduğumda ise gelen tek kanıt saçma sapan bir video ve site direkt olarak alıcının tarafında.
Ve mahkemede bana karşı sunabileceği kanıt ne olabilir bu durumda?

Sadece hesaba giremediğini gösteren video net bir kanıt değil. Eğer dava açarsa sorun olacağını sanmıyorum saçma bir videonun. Bence bir sorun olmaz, geri adım atmayın.

Aynı zamanda dava işleri nasıl yürüyor bir fikri olan varsa yazsın, bu kadar az kanıtla söze karşı söz ile gidip beni dava edebilir mi? Mahkemeye gitmem gerekecek mi veya avukat tutmam vs. bilgisi olan varsa ve söylerse sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı