Valorant "Sistem Error" veriyor

Kgngksnn

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus PRIME A520M-K
Ryzen7 5700G
MSI RX 6700 XT
2x8 GB XPG Adata Gammix D30 RAM
Performax 650W 80+ PSU
Meslek
Quality
Arkadaşlar merhaba oyunu ilk defa kurmak istedim ve hata veriyor. Bu hatanın çözümünden ziyade sebebini merak ediyorum. Oyunu silmek için girdim 2TB olarak gözüküyor. Silip tekrar kurdum yine hata alıyorum. Yardımcı olabilecek varsa sevinirim. Teşekkürler

WhatsApp Görsel 2023-01-24 saat 13.27.17.jpg

1.jpg

Son düzenleme:
Arkadaşlar konu linki paylaşmış çözümü için.
Benim bildiğim Valorant'ın Windows 11 de çalışması için bilgisayarınızın BIOS ayarlarına girip TPM ve Secure Boot özelliklerini aktif duruma getirmeniz lazım, her anakartın BIOS menüleri farklı olduğu için sizin anakart için bunları nasıl açabileceğinizi gösteren videolar YouTube'da olabilir.

Sorun çözüldü mü @Kgngksnn?

Arkadaşlar BIOS ayarlarından kontrol ettiğimde TPM ve UEFI mod halihazırda açıkmış bende zaten.

0C7C5FBC-EF96-4C9E-9179-E782FB4CECBB.jpeg

2AF7DAD2-3E44-4ECF-A177-1161B0EBD676.jpeg

Youtube da valorant hataları için çok fazla videolar var, hepsini tek tek denememiz lazım biraz zamanınızı alacaktır :(
@Kgngksnn
örnek:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@HakanDurgut @armas
Oyuna girebildim fakat sorunu çözmüş değilim. APU sistem bir bilgisayar kullanıyorum harici olarak RX 6700 XT ekran kartımın DP kablosunu söktüm ve bilgisayarımın onboard çıkışından HDMI kablosu ile görüntü alarak bilgisayarı başlatıp oyuna girdim ve açıldı. Peki harici ekran kartım ile oyuna girememe sebebim nedir?
Bu arada son paylaştığınız video yu uygulamadım hocam orijinal ayarlarını bozmak istemedim.

@HakanDurgut @armas
Oyuna girebildim fakat sorunu çözmüş değilim. APU sistem bir bilgisayar kullanıyorum harici olarak RX 6700 XT ekran kartımın DP kablosunu söktüm ve bilgisayarımın onboard çıkışından HDMI kablosu ile görüntü alarak bilgisayarı başlatıp oyuna girdim ve açıldı. Peki harici ekran kartım ile oyuna girememe sebebim nedir?
Bu arada son paylaştığınız video yu uygulamadım hocam orijinal ayarlarını bozmak istemedim.
Hiçbir fikrim yok.. Çözüm bulabildiniz mi?

Hiçbir fikrim yok. Çözüm bulabildiniz mi?

Hayır maalesef hocam sorunla ilgili PC teknik destek bölümüne konu açıp yardım istedim fakat cevapsız kaldı. Adminler sağ olsun başlığı kafasına göre düzenleyip konuyu oluşturdukları için. Yeni konu açtım fakat aynı içeriğe ait olduğu için bir de cezalandırıldım maalesef.

Çözüm olarak sunulan videoları denemekten başka bir şey aklıma gelmiyor..
forumdaki bir konuda çözüm olduğu söyleden görsel ve video var

@HakanDurgut ekran kartının sorunu olduğunu düşünüyorum artık. Başka bir kasa da çalıştırıp denicem mesele oyuna girmeyi geçti yani

Geri
Yukarı