Valorant smurf mu hile mi?

Hocam ben immoyum ve bazen arkadaşlarımla beraber oynayabilmek için smurf hesabıma girdiğim oluyor. Tahminimce bu tarz kişilerle karşılaşabilirsiniz çünkü istisnasız her oyunda hile damgası yiyorum One-tap attığım için. Hile olma ihtimali çok düşük çünkü ban yiyen yeni hesap açıp devam edemiyor direkt olarak anakarta yiyor bu yüzden süreklilikte yok. Kısacası elo fark etmeksizin çok düşük bir ihtimal.
Onun basit bir çözümü var diye okumuştum hocam. Bu arada bahsettiğim mevzu one tap yemek değil, adamın benden çok daha hızlı tepki vermesi ki eminim monitör farkı benim lehimde ama vuramıyorum. Aimim de fena değil diye düşünüyorum, bilmiyorum?

Onun basit bir çözümü var diye okumuştum hocam. Bu arada bahsettiğim mevzu One tap yemek değil, adamın benden çok daha hızlı tepki vermesi ki eminim monitör farkı benim lehimde ama vuramıyorum. Aimim de fena değil diye düşünüyorum, bilmiyorum?
Hocam prefire yiyorsanız veya daha çıktığınız saniye adamı göremeden kafa yiyorsanız hiledir. Bu yüzden yüksek eloda birçok oyuncu çarpraz jump-stop yapıyor ki hem info hem de karşındakini az buçuk görsün. Monitör ile ilgili olduğunu düşünmüyorum adamı olduğu yere baktığınız halde göremeden ölmek direkt hiledir veya gözlerinizin bozuk olması lazım. Ama şunu söyliyim yüksek elodaki birçok kişi daha siz ilerlerken dahi olabileceğiniz noktaları veya smoke içi vurmasıda çok normal tecrübeden kaynaklı.

Hocam prefire yiyorsanız veya daha çıktığınız saniye adamı göremeden kafa yiyorsanız hiledir. Bu yüzden yüksek eloda birçok oyuncu çarpraz jump-stop yapıyor ki hem info hem de karşındakini az buçuk görsün. Monitör ile ilgili olduğunu düşünmüyorum adamı olduğu yere baktığınız halde göremeden ölmek direkt hiledir veya gözlerinizin bozuk olması lazım. Ama şunu söyliyim yüksek elodaki birçok kişi daha siz ilerlerken dahi olabileceğiniz noktaları veya smoke içi vurmasıda çok normal tecrübeden kaynaklı.
Olabilir, buna alternatif Londra deneyeceğim bugün. Orada smurf azdı, bakalım ne değişecek. 50 ping civarı alıyorum. Legit oynayan hile olasılığı nedir hocam, ban yerler mi?

Olabilir, buna alternatif Londra deneyeceğim bugün. Orada smurf azdı, bakalım ne değişecek. 50 ping civarı alıyorum. Legit oynayan hile olasılığı nedir hocam, ban yerler mi?
Legit yapabilmekte bir tecrübe işi, ister istemez bir açık verirler ve herkesin harcı değil hocam. Gerçek anlamda yüksek kontrol sahibi, normalde bir kişi ne yapar ne yapmaz, nasıl aim konur, nasıl pozisyon alınır, inceleyen kişiler bunları fark ederek kişinin tecrübesi üstünden yargı yapar. Bunları zaten legit şekilde kullanarak geçen kişinin aslında kullanmasına bile gerek olmaz çünkü çok profesyoneldir bir nevi. Bunu dışında banların çoğu hile programlarında tespit edilip Vanguard üzerinde bunu kullanan bilgisayarları tespit edip banlanması üzerine izlemiştim. Kısacası legit hile profesyonel bir iştir herkes yapamaz ama kaçıradabilir.

Onun basit bir çözümü var diye okumuştum hocam. Bu arada bahsettiğim mevzu one tap yemek değil, adamın benden çok daha hızlı tepki vermesi ki eminim monitör farkı benim lehimde ama vuramıyorum. Aimim de fena değil diye düşünüyorum, bilmiyorum?
Algı nedir bir araştırın isterseniz. Hiçbir insan her konuda 4/4lük değildir. Mesela örneğin sizin koku alma duyunuz bana göre daha ileri seviyede olabilir. Bununla birlikte benim görme duyum sizin görme duyunuzdan daha ileri seviyede olabilir. 2 insanı aynı noktaya koyun, 100 metre ileride bir ateş yandığını düşünün. Bu iki insan ateşin çıkardığı görselliği aynı boyutta görmüyor. Ya da bu iki kişiden birisi 100 metre ileride yanan ateşin çıkardığı kokuyu duyumsarken, bir diğeri hiçbir şekilde koku almayabilir. Şimdi diyeceksiniz ki bunların oyunla ne alakası var. Evet var. 60Hz monitörde FACEIT 3k elo olan tanıdığım var. Ben de 240Hz varken, 60Hz ile gösterdiği tepkileri benden bile hızlı oluyordu, tabii ki 60Hz'nin Windows üzerinde gösterdiği tepki 240Hz monitöre göre olumsuz, ama 240Hz monitörü olan bir oyuncu 60Hz olan monitörü olan bir oyuncudan daha önce reaksiyon vermesi gerekir diye bir mantık yok tam olarak. Çünkü kullandığın mouse senin kontrolunde olan bir şey. Robot sistem değiliz. İşletim sisteminizde tuhaf bir yüksek gecikme yoksa eğer yapacak bir şey yok. Birileri sizden daha hızlı olabilir, umarım bu kısmı iyi anlamışsınızdır. Pratiğinizi ilerletirseniz pratik algınıza göre kısa sürede kendinizi oyun içinde geliştirebilirsiniz.

360Hz + 5950x + RTX 3090ti ekran kartı ile yücelik elosundan kurtulamayan yayıncılar var. Böyle üst düzey setup ile hesaplarını boostlatıyorlar. Demek istediğim bu tür oyunlar için ciddi anlamda profosyonel bir oyuncu olmayacaksanız eğer, böyle bir hedefiniz yoksa 144Hz bir monitör ile birlikte ideal gecikme sağlayacak bir PC setup ile yüksek elolara çıkabilir. Kesinlikle insan algısı donanımlardan öncedir :) Shroud mesela. Kendisine 60-144-240Hz aynı gecikme seviyesinde ve aynı oyun üzerinde test yapıldığı zaman verdiği tepkiler aynı oluyor. Demek ki insan algısı çok önemli bir şeymiş.

Algı nedir bir araştırın isterseniz. Hiçbir insan her konuda 4/4'lük değildir. Mesela örneğin sizin koku alma duyunuz bana göre daha ileri seviyede olabilir. Bununla birlikte benim görme duyum sizin görme duyunuzdan daha ileri seviyede olabilir. 2 insanı aynı noktaya koyun, 100 metre ileride bir ateş yandığını düşünün. Bu iki insan ateşin çıkardığı görselliği aynı boyutta görmüyor. Ya da bu iki kişiden birisi 100 metre ileride yanan ateşin çıkardığı kokuyu duyumsarken, bir diğeri hiçbir şekilde koku almayabilir. Şimdi diyeceksiniz ki bunların oyunla ne alakası var. Evet var. 60Hz monitörde FACEIT 3K elo olan tanıdığım var. Ben de 240Hz varken, 60Hz ile gösterdiği tepkileri benden bile hızlı oluyordu, tabii ki 60Hz'nin Windows üzerinde gösterdiği tepki 240Hz monitöre göre olumsuz, ama 240Hz monitörü olan bir oyuncu 60Hz olan monitörü olan bir oyuncudan daha önce reaksiyon vermesi gerekir diye bir mantık yok tam olarak. Çünkü kullandığın mouse senin kontrolunde olan bir şey. Robot sistem değiliz. İşletim sisteminizde tuhaf bir yüksek gecikme yoksa eğer yapacak bir şey yok. Birileri sizden daha hızlı olabilir, umarım bu kısmı iyi anlamışsınızdır. Pratiğinizi ilerletirseniz pratik algınıza göre kısa sürede kendinizi oyun içinde geliştirebilirsiniz.

360Hz + 5950X + RTX 3090 Ti ekran kartı ile yücelik elosundan kurtulamayan yayıncılar var. Böyle üst düzey setup ile hesaplarını boostlatıyorlar. Demek istediğim bu tür oyunlar için ciddi anlamda profesyonel bir oyuncu olmayacaksanız eğer, böyle bir hedefiniz yoksa 144Hz bir monitör ile birlikte ideal gecikme sağlayacak bir PC setup ile yüksek elolara çıkabilir. Kesinlikle insan algısı donanımlardan öncedir :) shroud mesela. Kendisine 60-144-240Hz aynı gecikme seviyesinde ve aynı oyun üzerinde test yapıldığı zaman verdiği tepkiler aynı oluyor. Demek ki insan algısı çok önemli bir şeymiş.

Aynı algı seviyesinde iki insanın monitör Hz ve donanım farkı ile aralarında kayda değer bir fark oluşmaz mı?

Aynı algı seviyesinde iki insanın monitör Hz ve donanım farkı ile aralarında kayda değer bir fark oluşmaz mı?
Sanırım yazdıklarımı okumadın dostum. Gerçekten o yazdıklarımda hiçbir şeyi abartmadım. 60Hz olan tanıdığım 3k elo FACEIT :) Kendisi ile oyun oynarken ben bile fark ediyordum ekranı kare kare atladığını, ama işte buna alışmış uzun zamandır. Kısacası demek istediğim evet fark oluşuyor, ama belli bir donanım seviyesinden sonra oluşan o farklar sana avantaj sağlamaz, en azından rakibine göre. Dediğim gibi 144Hz ile yüksek elolara çıkabilirsin. XantaresPEEK diye bir şey var :D Xantares'in görme konusunda ki algısı gerçekten muthiş bir şey. Lakin bu oyun sadece karşılıklı aim fightlara, ve atılan önce&sonra peeklere bakmıyor. Bunun matematiksel tarafıda var. Nvidia'nin gecikme konusunda gayet açıklayıcı makaleleri var video şeklinde. Onlara bir göz at istersen. Hem donanımsal, hem de internet gecikmesi hakkında. Bu iki şey ideal bir seviyede ise geriye kalan gecikme insanı ilgilendirir. :D

@Yerli padawan Buyur şu konuyu mesela bir araştır. Emin ol paneli iyi olan bir monitör sana önce peek attırmaz, overshoot ortadan kaldırır, gölgelenme seviyesi iyidir fln fln, ama önce peek attırmaz, önce peek attıran işletim sistemi üzerinde ki gecikme değeridir, ve o gecikme işlemciyi ilgilendirir daha çok. (ideal seviyede gecikmeye sahip isen fazlasına gerek yok. gecikmeleri fazlasıyla araştırdım ve pratik olarak deneyimleyip farklarını gördüm)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı