Valorant sürekli FPS düşüyor

SCROUB

Decapat
Arkadaşlar 3.0 güncellemesinden sonra oynarken aniden FPS'im 80 90 civarından 20 30 hatta 10 15'e kafar düşüyor ve 2 3 dk öyle kalıyor sonra düzeliyor. Maç içinde 4 5 dk da bir tekrarlanıyor. Bunu nasıl düzelteceğim? Format attım değişen bir şey olmadı. 2 3 senedir temizletilmiyor. Cevaplarsanız sevinirim.
i5 3230M
8 GB RAM.
120 GB SSD.
AMD HD 8570M 2 GB 900MHz.

1-Oyunda optimizasyon sorunu olabilir, yeni gelen güncellemeler ile düzelir.
2-Sistemin giriş seviyesi, FPS düşüşleri normal. Ve sanırım laptop kullanıyorsun. Donanım yükseltmekte gereksiz olur, durumunuz varsa yeni bir sistem alabilirsiniz.

Arkadaşlar 3.0 güncellemesinden sonra oynarken aniden FPS'im 80 90 civarından 20 30 hatta 10 15'e kafar düşüyor ve 2 3 dk öyle kalıyor sonra düzeliyor. Maç içinde 4 5 dk da bir tekrarlanıyor. Bunu nasıl düzelteceğim? Format attım değişen bir şey olmadı. 2 3 senedir temizletilmiyor. Cevaplarsanız sevinirim.
i5 3230M.
8 GB RAM.
120 GB SSD.
AMD HD 8570M 2 GB 900MHz.

Valorant FPS arttırma videoları var onları deneyebilirsin
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
(Valorant'ta optimizasyon sıkıntısı oyun çıktığından beri var.)

Öneri gibi olacak ama yazayım. CMD'yi açıp bu kodu yapıştırınız. [CODE title="Nihai performans."]powercfg -duplicatescheme e9a42b02-d5df-448d-aa00-03f14749eb61[/CODE] ardından güç ayarlarına girip nihai performansı aktif ediniz.

Attım.

CS:GO dada oluyor. Son 1 ayda böyle olmaya başladı acaba sıcaklıkla alakası var mıdır?
Sanmyorum bence iki ihtimali var ya yazılımsal ya da sürücü kaynaklı bir sorun gibi gözüküyor. Benim eski bilgisayarımda üretici firmanın sunduğu hızlandırma programıyla tüm takılma ve kare düşüşlerini çözmüştüm. İşte bazen çözüm bu kadar basit olabiliyor :)

Yeni konular

Geri
Yukarı