Valorant tam ekran yapılmıyor

ryanbenjamin

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Biliyorsunuz Valorant 01.04.2021 yani 1 Nisanda güncelleme yaptı ve o günden bu yana neredeyse 1 aydır oyuna girip tam ekran yapılmıyor.

Defalarca kez ticket atmamıza rağmen alakasız bir çözüm yöntemi söyleyip ikinci kez ticket attığımızda aynı cevapları alıyoruz.
Pencereli tam ekran oynanıyor ama normalde 150 FPS alırken pencereli tam ekranda 30-40 arası takıla takıla oynanıyor.
Bazı arkadaşlar Intel HD 3000 ekran kartıyla ilgili bir problem olduğunu söylemiş.

Fakat laptopta 2 ekran kartı var gömülü Intel 3000 harici NVIDIA 520.

Oyunu kaldırıyor 120-150 arası FPS'leri görüyordum en düşükte. Oyunu NVIDIA'dan başlatmama rağmen tam ekran olmuyor.
Bütün yöntemler denendi. Yeni bir çözüm varsa yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
1619629954777.png

ALT+ENTER yapmayı deneyiniz.
Sanırım konuyu tam okumadınız. ALT+ENTER pencereli tam ekran yapmaya yarıyor. Pencereli tam ekranda fps kaybı var. 150 alıyorsan 30-40 alıyorsun takıla takıla oynuyorsun oyunu.
Sanırım konuyu tam okumadınız. ALT+ENTER pencereli tam ekran yapmaya yarıyor. Pencereli tam ekranda fps kaybı var. 150 alıyorsan 30-40 alıyorsun takıla takıla oynuyorsun oyunu.

F11'e ya da ALT + ENTER'e bastıktan sonra tam ekrana alın o zaman?

Başlığı düzeltin o zaman "Tam ekran yapılmıyor". Yanlış başlık.
Başlık doğru tam ekran yapılmıyor.Ben ''Pencereli tam ekran yapılmıyor''. diye başlık atmadım. İkisi farklı şeyler.
F11'e ya da ALT + ENTER'e bastıktan sonra tam ekrana alın o zaman?
Alınmıyor işte sorun orda.Ekran donup pencereli ekrana geri dönüyor. Appdata'dan config ayarlarından bile ayarlasanız direk tam ekran oyuna girseniz bile bu sefer arkada ses geliyor ama siyah ekran oluyor.
Dahili ekran kartın intel 3000' se yanındaki harici ekran kartın iyi olsa bile çözüm yokmuş. Bu eski intel 3000 ekran kartlı bilgisayarlarda sorun oluyormuş.Ticket attım cevabı buraya iliştiriyorum. Ama önceki ticket da pencereli mod yada pencereli tam ekranda fps 130-150 ' lerden 30'lara düştüğünü ve drop girdiğini söylediğim halde pencereli mod yada pencereli tam ekran önermeleri komik. Şimdi ben bu fps ile dereceli girip milletin oyununa ızdırap olayım o zaman. 1 nisandan beri sıkıntıyı çözemiyorlar. 1 nisandaki güncellemede ne değişiklikler yapıldığını ve neyin bunu tetiklediğini araştırıp bulmak bu kadar mı zor gerçekten.Binlerce insanı mağdur ettiler üstüne 2 güncelleme geldi düzeltme yok.

''Selamlar Ajan! ^^

Dostum senin için biraz araştırdım ve eski nesil iki ekran kartına birlikte sahip olan arkadaşlarımızda oyunu tam ekran olarak çalıştıramamasının veya çalıştırdıklarında performans düşüşü yaşamalarının, geliştirme ekibinin de haberinin olduğu bir hata olduğunu öğrendim. Bu durumun ne kadar can sıkıcı olabileceğini tahmin edebiliyorum ve sana yarattığı sıkıntı için üzgün olduğumu bilmeni isterim. Ancak sen de şunu bil ki bu konu üzerinde çalışan kocaman bir ekip var. Bu konuda için rahat olsun. En kısa sürede bunun üstesinden geleceklerinden emin olabilirsin. ^^, Bunun için güncellemeleri takip et lütfen.

Bu sorun düzeltene kadar senden tam ekran yerine çerçevesiz pencereli modda oynamanı rica edeceğim. Aynı zamanda daha önce denemediysen Alt+Enter ile bu moddayken tam ekrana almaya zorlayabilirsin oyunu -ancak yine sorun olabilir ve eğer böyle bir durum olursa tekrar Alt+Enter ile bunu geri alabilirsin.

Anlayışın, sabrın ve oyunun gelişmesine katkı sağlayan bu geri bildirimin için sana çok teşekkür ederim. ♥

İstediğin zaman istediğin konuyla ilgili bilet atmaktan da çekinme! :) ''

Son düzenleme:
Aynı sorun bende de var. @ryanbenjamin sorunu çözebildin mi ? Hiçbir şekilde bulamıyorum çözümünü.
2 ay olacak nerdeyse çözülmedi.Dahili ekran kartı intel hd 3000 olanlar için çözüm yok. Riotun verdiği cevap ortada herşey bize bağlı değil diyor ee intelde hd 3000 e yıllar sonra güncelleme getirip sorunu çözmiceği için intel 3000 li oyuncular için valoranta veda zamanı.Yeni bilgisayar dizene kadar bize valo yok ! :/

2 ay olacak nerdeyse çözülmedi.Dahili ekran kartı intel hd 3000 olanlar için çözüm yok. Riotun verdiği cevap ortada herşey bize bağlı değil diyor ee intelde hd 3000 e yıllar sonra güncelleme getirip sorunu çözmiceği için intel 3000 li oyuncular için valoranta veda zamanı.Yeni bilgisayar dizene kadar bize valo yok ! :/
Valla çok saçma. Benim de Intel HD 4000 ekran kartım var. Keşke bir çözüm bulunabilse.. Riota yazdım, Riot Tool Repair diye bir uygulama attı. Ona tıkladım da hata verdi galiba. Araştırıyorum, bulabilirsem yazarım.

Geri
Yukarı