Valorant tek tek sıkmak mı taramak mı?

Kesintili olarak tarıyorsunuz.
CS 1.6'nin efsane vuruş tekniği.. Kesintili taramanın üzerine yoktur.. Tararsın, silah tam sekecekken ateşi kesersin, tekrar tararsın.. Böylece sekmeyi engelleyip en iyi isabet oranını yakalarsın.. 0,5 saniye tarıyorsun ve taramayı kesip tekrar aynı şekil tarıyorsun..

CS 1.6'nin efsane vuruş tekniği. Kesintili taramanın üzerine yoktur. Tararsın, silah tam sekecekken ateşi kesersin, tekrar tararsın. Böylece sekmeyi engelleyip en iyi isabet oranını yakalarsın. 0,5 saniye tarıyorsun ve taramayı kesip tekrar aynı şekil tarıyorsun.

Peki dediğinizi deneyeceğim umarım artık takımımda 3. ya da 4. olmaktan kurtulurum.

Valorant oynadım ben, aim sistemi o kadar kötü ki oynanmıyor. Şu son 2 gündür CS:GO oynuyorum öylesine ve aim konusunda fazla sıkıntım olmadı.

Ben olması gerekeni söyleyim; tarayacaksan ayağına sıkarsın, sektiği için gövdesine veya kafasına vurma şansın artar. Tek tek sıkarsan kafasına veya gövdesine nişan alırsın, nereye sıkarsan oraya gider. Ama bunları yaparken hareket edersen/zıplarsan hiçbir atışın istediğin yere gitmiyor. CS:GO böyle sisteme sahip ve çok iyi.

Valorant'ta gövdesine tarıyorum gövdeye veya karavana gidiyor, ayağına tarıyorum ayağına veya karanava gidiyor, kafasına tarıyorum ama asla kafasına gitmiyor hep karavana. Nasıl bir sekme mekanizması var bilmiyorum, çözemedim ama oynanmayacak kadar kötü. 2 gün Valorant oynasam cinnet geçirirdim sanırım :D

Peki dediğinizi deneyeceğim umarım artık takımımda 3. ya da 4. olmaktan kurtulurum.
İçgüdüsel olarak kendini geliştirmen gerek. Anlık yüz yüze karşılaşmalarda sekme oranına yakın tarayabilirsin.. 1 saniye tararsın, durup tekrar tararsın.. Mesafeye göre saniye oranını azaltman gerek..

Söylediğin doğru. Ben açıkçası aim ile ilgili bir sıkıntım olduğunu düşünmüyorum.
Mesafa uzadıkça daha az tarayacaksın, mesafe kısaldıkça daha çok tarayacaksın. Mesafe uzadıkça isabet oranı düşer, sekme oranına orantılı. O yüzden sekmeyi azaltacak en iyi taktik burst.

Gerisi senin reaksiyon yeteneğine bağlı.

Mesafa uzadıkça daha az tarayacaksın, mesafe kısaldıkça daha çok tarayacaksın. Mesafe uzadıkça isabet oranı düşer, sekme oranına orantılı. O yüzden sekmeyi azaltacak en iyi taktik burst.

Çok teşekkür ederim. Bu dediğini yapmaya çalışacağım. Artık sinir olmuştum sürekli kafadan mermi yedikten sonra bu adam hile diye ağlıyordum. :)

Geri
Yukarı