Çözüldü Valorant, V-Sync FPS'i 40'a sabitliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
2 gün öncesine kadar 60'a sabitliyordu. Prize takılı değilken 40'a sabitliyor normalde. Prize takılı bilgisayar fakat 40'a sabitlemiş bir türlü çözemedim oyunu sildim yükledim. V-Sync kapatıp FPS'i kısıtla bölümünden 60'a sabitle demeyin sabitliyor fakat ekranda kırılmalar oluyor akıcı olmuyor. Sadece V-Sync'de akıcı oynayabiliyordum 60 FPS'yi. Bir çözümünüz yoksa format atacağım PC'ye.

Çözüm
Normal şartlarda sorun olmaması lazım. Ekran kartı sürücüsünü güncellemeyi dene. Eğer laptop ise aygıt yöneticisine git. Görüntü kısmından hem harici hem de dahili ekran kartlarını güncelleme denetle ve varsa kur. Şansını dene.
Deneyeceğim.
Güç planından dolayı ekran hertz'ini güç tasarrufu nedeniyle düşürüyor olabilir. Güç planını düzenle kısmından yüksek performans seçeneğini seçip deneyebilir misin?
Yüksek performansta hocam cihaz. Laptop bu arada.

Sorunu çözdüm arkadaşlar. Masaüstü görüntü ayarlarımda ekran çözünürlüğüm önerilenin bir alt çözünürlüğü olarak seçilmişti. Önerilene alınca sorunum çözüldü.
Normal şartlarda sorun olmaması lazım. Ekran kartı sürücüsünü güncellemeyi dene. Eğer laptop ise aygıt yöneticisine git. Görüntü kısmından hem harici hem de dahili ekran kartlarını güncelleme denetle ve varsa kur. Şansını dene.

Deneyeceğim.
Güç planından dolayı ekran hertz'ini güç tasarrufu nedeniyle düşürüyor olabilir. Güç planını düzenle kısmından yüksek performans seçeneğini seçip deneyebilir misin?
Yüksek performansta hocam cihaz. Laptop bu arada.

Sorunu çözdüm arkadaşlar. Masaüstü görüntü ayarlarımda ekran çözünürlüğüm önerilenin bir alt çözünürlüğü olarak seçilmişti. Önerilene alınca sorunum çözüldü.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı