Çözüldü HP Victus 16 laptop oyunlarda FPS'i 30'a sabitliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
HP Victus 16 marka laptopum var 1-2 ay oldu alalı bu zamana kadar bu sorunla karşılaşmadım ama bugün oyuna girdiğimde FPS'i 30 FPS sabitlemişdi V-Sync baktım açıkda değildi bütün oyunlarda aynıydı bu bu zamana kadar böyle bir şey olmadı ama birdenbire niye böyle oldu anlamadım sadece şarjdayken sabitlemiyor ama hepde şarjda tutmak istemiyorum yardımcı olur musunuz?

Çözüm
Güç planı nasıl yani anlamadım.

NVIDIA Control panelde bu ayarı maksimum güç yap.

1688079987952.png

Pil ayarlarından bunu da en iyi performans yap

1688080030376.png
Dostum anlatmaya çalışıyorum kendin anlamamaya çalışıyorsun sanırım? Satıcılar sence o 30FPS sınırını neden koyuyor? TDP tüketimini azaltmak için değil mi? Sen o tüketimi yükseltip pili zorluyorsun. Yaklaşık 4 mesajdır anlatmaya çalışıyorum ve sen pilde, oyun açmanın normal olduğunu söyleyip üste yüksek performansa almasını söylüyorsun? Bu nasıl bir düşünce acaba? @Samsundagadasım55 dostum pilde eğer zorlarsan ömrü falan biter ve bunu herkes bilir, yarın öğle saatlerinde konuyu öne çıkart sen daha bilgili arkadaşlar yardımcı olacaktır. Üreticiler o 30FPS sınırını vs. boşuna koymuyor yani, içerisine boşuna 120W adaptör koymuyor 30W ofis kullanımı için pil takmaları falan filan :D

@LittleWarlocc

Anladım ama bir yerde okumuştum hep şarjda kullanmak laptop ömrünü kısaltıyormuş.

ve sorununa yönelik çözümler üretmişim
Dolaylı yoldan elbette, oynayabilirsin demek çözüm üretmek aynı şey gibi. Yakın bir durum.

Anladım ama bir yerde okumuştum hep şarjda kullanmak laptop ömrünü kısaltıyormuş.
O Toshiba 1999 cihazlar için geçerli, yeni ya neyse ben anlatmaktan bıktım eski mesajlarımı okursunuz iyi formlar, iyi oyunlar.

Geri
Yukarı