Çözüldü HP Victus 16 laptop oyunlarda FPS'i 30'a sabitliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
HP Victus 16 marka laptopum var 1-2 ay oldu alalı bu zamana kadar bu sorunla karşılaşmadım ama bugün oyuna girdiğimde FPS'i 30 FPS sabitlemişdi V-Sync baktım açıkda değildi bütün oyunlarda aynıydı bu bu zamana kadar böyle bir şey olmadı ama birdenbire niye böyle oldu anlamadım sadece şarjdayken sabitlemiyor ama hepde şarjda tutmak istemiyorum yardımcı olur musunuz?

Çözüm
Güç planı nasıl yani anlamadım.

NVIDIA Control panelde bu ayarı maksimum güç yap.

1688079987952.png

Pil ayarlarından bunu da en iyi performans yap

1688080030376.png
HP Victus 16 marka laptopum var 1-2 ay oldu alalı bu zamana kadar bu sorunla karşılaşmadım ama bugün oyuna girdiğimde FPS'i 30 FPS sabitlemişdi V-Sync baktım açıkda değildi bütün oyunlarda aynıydı bu bu zamana kadar böyle bir şey olmadı ama birdenbire niye böyle oldu anlamadım sadece şarjdayken sabitlemiyor ama hepde şarjda tutmak istemiyorum yardımcı olur musunuz?
Oyun laptopları Şarjda oyun, Pilde iş için tasarlanıyor. Durum tamamen normal, ayrıca yeni nesil laptoplar pil %100 olduktan sonra şarj akışını kesiyor. Eğer sorun olsaydı 3 senelik Excalibur cihazımın pil performansı 5 saat götürmez ve şişmiş olurdu. Kısaca şarjda kullanabilirsiniz rahatlık ile.

Eki Görüntüle 1841308

Pil ayarlarından bunu da en iyi performans yap

Eki Görüntüle 1841309
Arkadaş şarjda değilken sorun olmadığını belirtmiş, şarjda kullanmanın sorun olacağını düşünmüş.
Ayrıca o tam performans ayarları Laptop ları gereksiz TDP ye sürüklüyor. Laptoplar için Dengeli mod her zaman en iyisidir. Özellikle GPU tarafında VRAM ler sürekli tam frekans da çalıştırır yoksa.

Eki Görüntüle 1841308pil ayarlarından bunu da en iyi performans yap.
Eki Görüntüle 1841309

Eyvallah kanka sorun çözüldü.

Oyun laptopları şarjda oyun, pilde iş için tasarlanıyor. Durum tamamen normal, ayrıca yeni nesil laptoplar pil %100 olduktan sonra şarj akışını kesiyor. Eğer sorun olsaydı 3 senelik Excalibur cihazımın pil performansı 5 saat götürmez ve şişmiş olurdu. Kısaca şarjda kullanabilirsiniz rahatlık ile.

Arkadaş şarjda değilken sorun olmadığını belirtmiş, şarjda kullanmanın sorun olacağını düşünmüş.
Ayrıca o tam performans ayarları laptopları gereksiz TDP'ye sürüklüyor. Laptoplar için dengeli mod her zaman en iyisidir. Özellikle GPU tarafında VRAM'ler sürekli tam frekans da çalıştırır yoksa.

Bilgisayara bir zararı var mı bu ayarların.

şarjdayken sabitlemiyor ama hepde şarjda tutmak istemiyorum
Arkadaş şarjda değilken sorun olmadığını belirtmiş
Şarjda değilken sorun olduğunu söylemiş kendisi. 30 Fps sabitlediğinide belitmiş.

Sadece biraz daha ısınır onun dışında sorun olmaz çözüm olarak işaretleyebilirsin.

Ben yapmıştım ve boşta 55 dereceye çıkmıştı, dengeli mod da ise 38-42 derecelerde. Kısaca gereksiz FPS arttıracak olsa bile 6-8 FPS ve bu 6-8FPS arttırmak için değmez. Normal kullanım en iyisidir.

Ben yapmıştım ve boşta 55 dereceye çıkmıştı, dengeli mod da ise 38-42 derecelerde. Kısaca gereksiz FPS arttıracak olsa bile 6-8 FPS ve bu 6-8FPS arttırmak için değmez. Normal kullanım en iyisidir.

Kanka 350 FPS alıyorum normalde ama 30 FPS alıyordum eski ayarlarda.

Çözüm olarak işaretleyebilirsin #13 mesajını.

Kendisi zaten şarjda değilken ki Fps'ini arttırmak istemiş.
mümkün değil, Laptop pilleri o TDP değerlerini karşılayacak kadar güçlü değil. 25W olur laptop pilleri max. Cihazdan cihaza değişir tabii, 25W varsayım yaparsak, 10W sisteme ekrana vs. kalan 15W ise GPU ve CPU gibi şeylere.

Çok yüksek bir sıcaklık değeri değil normal ayrıyeten NVIDIA Denetim Masası ayarı yapsamda oluyormuş pil şeyini dengeliye çektim yine de oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı