Çözüldü Valorant "VAN 9003" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

st0mh3l

Centipat
RAM
16 GB 3600 mhz
Ekran kartı
Asus Strix 960 2GB
Anakart
h410m v3
İşlemci
I3 10105f
Windows 11'e geçtim Valorant oynayayım dedim bu hatayla karşılaştım internetten baktım BIOS'tan bir şeyler yapıyorlar fakat benim BIOS'umda o ayarlar yok. Anakart H410M-H V3.

Çözüm
BIOS'tan TPM 2.0'ı açman gerekiyor.

Nereden açacağım bulamadım ben.

Edit: Sorunu çözdüm uyumluluk ayarını Windows 8 yaptım. Windows 11'e gelen güncelleştirmeleri Update üzerinden yaptım çalıştı. Diğerlerinde BIOS'tan birkaç ayar yapınca düzeliyormuş benim BIOS'um günceldi zaten ve ayarlar otomatik yapılıymış o yüzden sorunu çözemeyince son olarak bunları yaptım çalıştı umarım sorunu olanlar okuyup halledebilir.
BIOS'tan TPM 2.0'ı açman gerekiyor.

Nereden açacağım bulamadım ben.

Edit: Sorunu çözdüm uyumluluk ayarını Windows 8 yaptım. Windows 11'e gelen güncelleştirmeleri Update üzerinden yaptım çalıştı. Diğerlerinde BIOS'tan birkaç ayar yapınca düzeliyormuş benim BIOS'um günceldi zaten ve ayarlar otomatik yapılıymış o yüzden sorunu çözemeyince son olarak bunları yaptım çalıştı umarım sorunu olanlar okuyup halledebilir.

Çözüm
İnternetten çok araştırmama rağmen karşıma hep farklı sorunlar çıktı benim aynı sorunu yaşayanlar için bu yoluda anlatmak istiyoum.

Öncelikle ASUS'la yaşadım bu sorunu sorun şu Valorant Windows 11'de BIOS sürümünü güncel istiyor ASUS EZ Flash 3.0 la BIOS'u Update yapabiliyoruz (bu dediğim EZ Flash'a BIOS'tan girilir. ASUS kullanıyosanız bilgisayarını yeniden başlatın yeniden başlarken F2 tuşuna hızlı şekilde basıp çekin BIOS ekranı gelene kadar sağ aşağıda advance modunu açarak diğer ayarlar ekranı gelecektir ) ama sorun şu ki BIOS benim flash ı görmüyordu Rufus'u dendim Rufus programı ile en az 4 veya 8 GB'lık flashınızı biçimlerndirebilirsiniz
Önemli Rufus programından ön yükleme kısmından FreeDOS'u seçmelisiniz sonra biçimlendirin sonra laptopunuzun veya aynı sorunu yaşıyorsanız masaüstünden de anakart modelinizin son BIOS sürümünüzü bulup indirin for BIOS ibaresi olabilir for Windows olmasın bu dosayyı flasha attıktan sonra PC yeniden başlatın ASUS için BIOS ekranına girip sağ aşağıda advance i açıyoruz üstteki menülerde gezerek ASUS EZ Flash 3.0'ı bulup tıklıyoruz sonra FS0 veya fs 1 şeklinde olan zımbırtılardan flasınıza tıklıyosunuz flash boyutu ile bunu anlayabilirsiniz daha sonra indirdiğiniz BIOS'u tıklayıp okumasına izin verin
PC şarj da olsun ve kapanmasın oyun hala açılmıyorsa.
BIOS ekranında üst menüdeki seçeneklerden Security kısmına giriyoruz Secure Boot kısmı disable ise altındaki Secure Boot Control'u enable yapıyoruz altında çıkan keymanagement kısmını açıyoruz ve oradaki 4 5 tane zımbırtı olacak onlardan hepsine tıklayarak Update'e tıklıyoruz hepsi için sonra ESC tuşu ile geri gelerek çıkıyoruz veya F10 ile değiişiklikleri kaydedip çıkıyoruz sonra kontrol etmek için tkr BIOS'a girebilirsiniz ama üşendirici o yuzden Win ve r tuşuna bsaıyoruz oraya msinfo32 yazıp sağ kısımdan aşağı inerek güvenli ön yükleme kısmına bakıyoruz açık yazması gerek
Secure Boot = güvenli ön yükleme
Ben sorunu bu şekilde çözdüm sizde de işe yarayabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı