Çözüldü Valorant "VAN9001" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

Bayİsca

Decapat
Daha fazla  
Benim hatam diğer Windows 11 hatalarıyla aynı. Öncelikle şuradan başlayayım ben geçen günlerde Windows 11 yükseltmesi yaptım fakat anakartımın TPM desteklemediğini zannedip ISO dosyasının ayarlarıyla oynayarak masaüstü üzerinden yükledim. Herhangi bir sorunla karşılaşmadım daha. Ondan sonra Valorant'a girmek istediğimde bu hatayı alıyorum.

Ekran görüntüsü 2021-10-11 213427.png

TPM'i açıp baktığımda versiyonumun 2 olduğunu fark ettim sonra gidip Secure Boot'u açınca bilgisayar çalışmasına rağmen ekran gitti ve bunun üzerine gittim BIOS'u sıfırladım.

Benim bu sorunu çözmem için ne yapmam gerekiyor? Battle Pass aldım kasmam gerek.

Çözüm
Secure bootu açıp tekrar fotoğraf açın. Birkaç ayar gelebilir.
Secure boot açınca ekran gidiyor.
@İzzet177 @mutlu pide çözümü buldum. Önce Secure Boot sekmesinde ki Secure Boot modunu Custom'dan standarta çekiyoruz ondan sonra Secure Boot'u açıyoruz. TPM'i de açtıktan sonra sorun çözülmüştür.
Secure boot kısmında farklı ayarlar da olmalı. Açtıktan sonra çıkan ekranı ss atın.

Secure boot kısmında farklı ayarlar da olmalı. Açtıktan sonra çıkan ekranı ss atın.
Yarın atayım şu an meşgulüm.
Denerim.
Yok olmadı.
1634047078866.jpeg

Son düzenleme:
Secure bootu açıp tekrar fotoğraf açın. Birkaç ayar gelebilir.
Secure boot açınca ekran gidiyor.
@İzzet177 @mutlu pide çözümü buldum. Önce Secure Boot sekmesinde ki Secure Boot modunu Custom'dan standarta çekiyoruz ondan sonra Secure Boot'u açıyoruz. TPM'i de açtıktan sonra sorun çözülmüştür.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı