Çözüldü Valorant "VAN9003" Hatası Nasıl Çözülür?

• Konuyu başlatan J1onX
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 1B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

J1onX

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8x2
Ekran kartı
RTX 3060
İşlemci
AMD Ryzen 7 6800H
Öncelikle yeni bir bilgisayar aldım. Ve arkadaşlarım Valorant oynadığı için ben de indirmek istedim. Daha sonra oyuna girdiğimde "VAN9003" kodlu hataya denk geldim. Araştırdığım kadarıyla fTPM 2.0 ve Secure Boot adı altındaki 2 yazılımı aktif hale getirmemiz gerekiyormuş. Buraya kadar her şey tamam fakat ben bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum. Çünkü bütün YouTube'daki videoların hepsi benim BIOS ekranımdan farklı. Bu yüzden sizlere danışmak istedim. SS atabilirim. İyi günler cevap verirseniz çok mutlu olurum. Teşekkürler.

Çözüm
Yalnız tamam da export Secure Boot Variables'ı nereden yapabilirim?

Dostum yukarıda attigim fotograf da export Secure Boot valuables secenegine tıkladığımda karsima cikan yazi yaziyor. Ve ona tiklayinca 1 variables saved to disk diyor. Ve ok deyince tekrar BIOS'a giriyorum ve hala ayni.
Dostum açıkcası senin Laptop olduğu için bana biraz karışık geldi. Sanırım seninle aynı sorunu yaşayan arkadaş bu sorunu alıntı yaptığım yorumda ki gibi çözüme ulaşmış. Sana konu link vereyim; Çözüldü: Secure Boot nasıl açılır?
Bir başka arkadaş aynı senin gibi bir sorun yaşamış ve problemi bu şekilde çözmüş. Buyur;

"1) Windows "ayarlar" >"Windows Update">"kurtarma">gelişmiş başlangıç'tan şimdi yeniden başlat yapın.
2)karşımıza gelen ekrandan "sorun gider">"gelişmiş seçenekler">“uefı donanım yazılım ayarları” seçiniz.
3)karışınıza ya seçenekler listesi çıkar(BIOS'u seçin) ya da direkt BIOS açılır. BIOS'tan "Security" sekmesi> "Secure Boot". Bu kısımda eğer sorun başlığında attığım gibi Secure Boot: Disabled ve platform mode: Setup olacaktır.
Bu kısımda Secure Boot Control'u enabled yapıyoruz fakat bu açmamız için yeterli değil. Enabled yaptıktan sonra "export Secure Boot variables" tıklıyoruz ve tamam diyoruz. Bundan sonra kaydet ve çık yapıp, normal şekilde BIOS'a girerseniz platform mode: User ve Secure Boot: Enabled gözükecektir. Her şey bu kadar, iyi oyunlar..."

Bir başka arkadaş aynı senin gibi bir sorun yaşamış ve problemi bu şekilde çözmüş. Buyur;

"1) Windows "ayarlar" >"Windows Update">"kurtarma">gelişmiş başlangıç'tan şimdi yeniden başlat yapın.
2)karşımıza gelen ekrandan "sorun gider">"gelişmiş seçenekler">“uefı donanım yazılım ayarları” seçiniz.
3)karışınıza ya seçenekler listesi çıkar(BIOS'u seçin) ya da direkt BIOS açılır. BIOS'tan "Security" sekmesi> "Secure Boot". Bu kısımda eğer sorun başlığında attığım gibi Secure Boot: Disabled ve platform mode: Setup olacaktır.
Bu kısımda Secure Boot Control'u enabled yapıyoruz fakat bu açmamız için yeterli değil. Enabled yaptıktan sonra "export Secure Boot variables" tıklıyoruz ve tamam diyoruz. Bundan sonra kaydet ve çık yapıp, normal şekilde BIOS'a girerseniz platform mode: User ve Secure Boot: Enabled gözükecektir. Her şey bu kadar, iyi oyunlar..."

Dostum yukarıda attigim fotograf da export Secure Boot valuables secenegine tıkladığımda karsima cikan yazi yaziyor. Ve ona tiklayinca 1 variables saved to disk diyor. Ve ok deyince tekrar BIOS'a giriyorum ve hala ayni.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    94,1 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleyen: Moderatör:

Dostum açıkcası senin Laptop olduğu için bana biraz karışık geldi. Sanırım seninle aynı sorunu yaşayan arkadaş bu sorunu alıntı yaptığım yorumda ki gibi çözüme ulaşmış. Sana konu link vereyim; Çözüldü: Secure Boot nasıl açılır?

Çözüm
Dostum açıkçası senin laptop olduğu için bana biraz karışık geldi. Sanırım seninle aynı sorunu yaşayan arkadaş bu sorunu alıntı yaptığım yorumda ki gibi çözüme ulaşmış. Sana konu link vereyim; Çözüldü: Secure Boot nasıl açılır?

Dostum ben kendim cozdum key management da butun seyleri Update moduna getirince Valorant'a girebiliyorum. Yardimin icin teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı