Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
105
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
- Intel Core i7 14700KF İşlemci
- Gainward GeForce RTX 4070 Ti Phoenix GS
- ASUS PRIME Z690-A DDR5 Anakart
- GSKILL 32GB (2x16GB) TRIDENT Z5 DDR5 6000MHz CL30 RGB RAM
- Phanteks Eclipse P600S Siyah-Beyaz Kasa
- Corsair iCUE H115i Elite Capellix RGB Sıvı Soğutma
- Samsung 980 Pro 500 GB M.2 NVMe SSD
- Samsung 980 Pro 1 TB M.2 NVMe SSD
- MSI G274QPF-QD 170 Hz 2K
- Acer Nitro VG271Pbmiipx 27" 144 Hz
- Samsung Odyssey G3 LS27AG320NUXUF 27" 165 Hz
Meslek
Technopat Haber Editörü
VALORANT'ta kısa bir süre sonra "VANGUARD ANTI-CHEAT HATASI" başlığında aşağıdaki hata mesajını görebilirsiniz;

vanguard anti-cheat hatası.png

Bu hata mesajı, bilgisayarınızda çalışan herhangi bir uygulamanın ortaya çıkartabileceği ağ hatasını tetikleyip, VGC.exe olarak tanımlanmış Vanguard sisteminin hizmetini etkiliyor. Bu hataya sebebiyet veren uygulamaların başında AIDA64 geliyor. Eğer bilgisayarınızda AIDA64 halihazırda çalışır vaziyette ise bu hatayı almanız mümkün. Hatta AIDA64 crack yapılarak kullanılıyorsa, bu hatayı almanız çok daha olası. AIDA64'ü kapatarak ilk denemenizi yapabilirsiniz.​

AIDA64 kullanmıyorsanız, açık olan uygulamaları tek tek kapatarak oyuna girmeyi deneyebilirsiniz.​

Buna ek olarak, VGC.exe yani Vanguard hizmetinin de açık olması gerekiyor. Bunun için de Arama'ya Hizmetler yazıp girin. VGC yazan servisi bulup sağ tıklayın ve Özellikler'e girin.​

1590499599734.png

Açılan pencerede Başlangıç türü yazan kısımda Otomatik seçeneğini seçip Uygula'ya tıklayın. İşlem tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.​

Geçenlerde bu konuyla ilgili sıkıntı yaşayan arkadaşlara yazmıştım, sizin anlattığınız gibi hocam. Bu durumu ilk başta anlayanlardanım, RIOT'a mesaj attım, böyle bir sorun var dedim. Klasik o cümle geldi: ''Silip,tekrar yükleyin.'' Daha yaptıkları oyundan ve geliştirdikleri güvenlik sisteminden haberleri yok. Kaldı ki,sizin burda anlatmış olduğunuz da kesin çözüm olmuyor, bu sefer başka hata veriyor hocam bilesiniz. Bununla ilgili en net çözüm, ilerde ki güncellemelerle Vanguard'ı fixlemeleriyle olur.

Geçenlerde bu konuyla ilgili sıkıntı yaşayan arkadaşlara yazmıştım, sizin anlattığınız gibi hocam. Bu durumu ilk başta anlayanlardanım, Riot'a mesaj attım, böyle bir sorun var dedim. Klasik o cümle geldi: "Silip, tekrar yükleyin." Daha yaptıkları oyundan ve geliştirdikleri güvenlik sisteminden haberleri yok. Kaldı ki, sizin burada anlatmış olduğunuz da kesin çözüm olmuyor, bu sefer başka hata veriyor hocam bilesiniz. Bununla ilgili en net çözüm, ilerdeki güncellemelerle Vanguard'ı fixlemeleriyle olur.
Evet, farklı birçok tetikleyen etken olabilir. AIDA64 forumlarında yazılımın anti-cheat yazılımlarıyla sorun çıkarttığını belirten birçok konu var. Buna ek olarak crackle kullanılıyorsa, ekstra sorunlar çıkartması daha muhtemel oluyor.

Evet, farklı birçok tetikleyen etken olabilir. AIDA64 forumlarında yazılımın anti-cheat yazılımlarıyla sorun çıkarttığını belirten birçok konu var. Buna ek olarak crackle kullanılıyorsa, ekstra sorunlar çıkartması daha muhtemel oluyor.
Sizin söylediklerinize ek olarak şunları yazayım ben de: MSI Afterburner, HWINFO, HWMONITOR gibi programlar da Vanguard ile çakışmakta. Bu hatayı almadan direkt Mavi ekran uyarısı vermekte.

Geri
Yukarı