Çözüldü Valorant VBS Windows 10'da TPM ve Secure Boot hatası veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

ahmetokan

Decapat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
Gtx 550 ti
Anakart
Msı B550 Vdf Wifi
İşlemci
ryzen 5 5600
Windows 10'da Valorant TPM ve Secure Boot hatası alıyorum. Normalde Windows 11 de çıkması gerekmez mi? Şu an bende de çıkıyor ve PC CSM destekliyor UEFI açamıyorum gop istiyor ekran kartımda eski olduğu için açamadım bu Secure Boot'u acaba ne yapmam lazım Valorant sitesinde girdiğimde VBS'yi devre dışı bırak diyordu çekirdek yalıtımını kapat diyordu bende zaten kapalıydı ne yaptıysam olmadı yardım edebilecek var mı?

Dosya Ekleri

• Secure.PNG
    Secure.PNG
    11,1 KB · Görüntüleme: 16
Çözüm
Hocam aynı sorun bende de var adamlara sorunun aynısını yazıp ticket attığımda adamlar dalga geçer gibi BIOS'tan TPM'i etkinleştir cart curt dedi. TPM desteği yok bilgisayarda ancak. Windows 10 kullanıyorum. VBS falan kapalı. Çözebildiniz mi acaba sorunu?

Hocam 5 gün önce akşam leyin tekrar denedim bir güncelleme geldi güncelledim ondan sonra tekrar yeniden başlattım bende çözüldü güncelleme ile ayrıca Windows 10 Pro kullanıyordum onu Home yaptım sizde yapın ayrıca VBS kapalı olmasına rağmen açık olabiliyor onu da böyle açın açık gözüksün BCDEdit /set hypervisorlaunchtype autu bunu CMD yönetici olarak çalıştırıp yazın yeniden başlatın msinfo32 girin VBS açıkmı bakın ondan sonra bu kodu CMD'ye yazın BCDEdit /set hypervisorlaunchtype off yeniden başlatın ayrıca anakartınız destekliyorsa bu ayarları açın IOMMU son olarak Windows güncelleştirin eğer sizde Valorant'ta güncelleme gelmemişse oyunu revu ile silin yeniden yükleyin.
İşte bu durum içinde VBS devre dışı bırak diyorlar bırakmama rağmen sorun çözülmedi bunu demek istiyorum.

Hocam aynı sorun bende de var adamlara sorunun aynısını yazıp ticket attığımda adamlar dalga geçer gibi BIOS'tan TPM'i etkinleştir cart curt dedi. TPM desteği yok bilgisayarda ancak. Windows 10 kullanıyorum. VBS falan kapalı. Çözebildiniz mi acaba sorunu?

Hocam 5 gün önce akşam leyin tekrar denedim bir güncelleme geldi güncelledim ondan sonra tekrar yeniden başlattım bende çözüldü güncelleme ile ayrıca Windows 10 Pro kullanıyordum onu Home yaptım sizde yapın ayrıca VBS kapalı olmasına rağmen açık olabiliyor onu da böyle açın açık gözüksün BCDEdit /set hypervisorlaunchtype autu bunu CMD yönetici olarak çalıştırıp yazın yeniden başlatın msinfo32 girin VBS açıkmı bakın ondan sonra bu kodu CMD'ye yazın BCDEdit /set hypervisorlaunchtype off yeniden başlatın ayrıca anakartınız destekliyorsa bu ayarları açın IOMMU son olarak Windows güncelleştirin eğer sizde Valorant'ta güncelleme gelmemişse oyunu revu ile silin yeniden yükleyin.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı