Valorant ve CS:GO maça geç giriyor

İşletim sistemi
Windows 10

DJ Dikkatt

Hectopat
Biliyorsunuz benim 2 sistemim var, biri laptop diğeri PC. PC'den oynayamıyorum zaten de laptopta CS Valorant falan oynayacağım zaman maça çok geç giriyor. Hatta Valorant'ta bazen harita ekranında kalıyor, bunun yüzünden hep ceza yiyorum. Bugün CS'den 24 saat rekabetçi banı yedim. Bu sorundan bıktım artık, bunaltıyor insanı. Var mıdır çözümü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Biliyorsunuz benim 2 sistemim var, biri laptop diğeri PC. PC'den oynayamıyorum zaten de laptopta CS Valorant falan oynayacağım zaman maça çok geç giriyor. Hatta Valorant'ta bazen harita ekranında kalıyor, bunun yüzünden hep ceza yiyorum. Bugün CS'den 24 saat rekabetçi banı yedim. Bu sorundan bıktım artık, bunaltıyor insanı. Var mıdır çözümü?

Sistem özelliklerin neler? Windows Update yapıyor musun? Virüs Programı varmı ?

Sistem özelliklerinizi yazar mısınız hdd'mi ssd'mi kullanıyorsunuz?

Oyunun kurulu olduğu diskte sorun olabilir. HDD olsa bile ban yedirtecek kadar yavaş giriyorsa ya diskte bir sorun vardır ya da başka bir şey. Maça girmeden önce oynamak istediğiniz haritaya botlar ile girin. Oyunun başlatma seçeneklerine -cl_forcepreload 1 kodunu yazın. Bu kod haritanın yüklenmesini daha da yavaşlatabiliyor. Faydalı olursa kullanın.

Ben oyunu açıp 1 rekabetçi maça girerken mesela 30 saniyede yükleniyorsa harita, 2. maçıma girince 10 saniyede yükleniyor. Galiba oyunu kapatmadan tekrar aynı mapi açınca daha hızlı açılıyor. Mesela Dust 2 girecekseniz, Dust 2'de bir botlarla rekabetçi girin, sonra rekabetçi Dust 2 açın.

Geri
Yukarı