Valorant ve CS için AMD ayarı önerisi

Kyrie Irving

Hectopat
Daha fazla  
RX 6600 kullanıyorum. Uğraşmak istemediğim için buraya yazıyorum. 16 GB RAM, i3 10105F kullanıyorum. Monitörüm ise G24F-2.

Gecikme önleme, görüntü keskinleştirme(80-100), yüzey biçim optimizasyonu yeterli benim için şahsen.

1693432252828.png

Kendim bu şekilde kullanıyorum. Parlaklık ayarını ortama, doygunluk ayarını kendinize göre değiştirebilirsiniz. Yine de bu civardan fazla oynayacağını sanmam, belki doygunluğu azaltırsınız.

Hocam ben parlaklık değil, performans ayarı istiyorum. Sabit 180 alıyorum ama akıcılık, göz rahatlığı vs vs. için.
Size uygun olmayan parlaklık, kontrast ve doygunluk ayarı da göz rahatınızı bozar. Performans olarak açılacak pek fazla bir ayar yok zaten bir tek gecikme önlemeyi açabilirsiniz, şahsen FPS oyunlarında FreeSync'i kapalı tutmayı tercih ediyorum.

Size uygun olmayan parlaklık, kontrast ve doygunluk ayarı da göz rahatınızı bozar. Performans olarak açılacak pek fazla bir ayar yok zaten bir tek gecikme önlemeyi açabilirsiniz, şahsen FPS oyunlarında FreeSync'i kapalı tutmayı tercih ediyorum.

Hocam biri demişti bu forumda G24F-2'de FreeSync açınca kasma oluyor diye. Az önce FreeSync kapattım Valorant girdim ben 180Hz oynamıyormuşum :D

Hocam biri demişti bu forumda G24F-2'de FreeSync açınca kasma oluyor diye. Az önce FreeSync kapattım Valorant girdim ben 180Hz oynamıyormuşum :D
Direkt olarak G24F-2 ile alakalı olduğunu sanmıyorum, eski 75Hz monitörümde de FPS oyunlarında FreeSync kapatınca biraz daha akışkan hissettiriyordu. Muhtemelen 180'den çok daha yüksek FPS'ler aldığınız için ama net bir fikrim yok.

Direkt olarak G24F-2 ile alakalı olduğunu sanmıyorum, eski 75Hz monitörümde de FPS oyunlarında FreeSync kapatınca biraz daha akışkan hissettiriyordu. Muhtemelen 180'den çok daha yüksek FPS'ler aldığınız için ama net bir fikrim yok.
Hocamyeni konu açmak uzun süreceğinden buraya yazıyorum, belki fikriniz vardır. OBS ile kayıt alırken 180fps kayıt alıp nasıl 60 fps'e sıkıştırabilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı