Valorant ve LoL oynarken PC donuyor

anxo

Femtopat
Daha fazla  
Valorant ve League of Legends oynarken oyunun ortasında bir anda bilgisayarım donuyor, hiçbir şey yapamıyorum bilgisayara kasadan restart atıyorum anca öyle düzeliyor. Bu sorunu başka hiçbir oyunda yaşamadım, ekran kartı ve CPU stress testinden başarılı geçti ayrıca Afterburner'den oyunu oynarken sıcaklık değerlerini de kontrol ediyorum sıcaklık 60 dereceye bile ulaşmıyor. Ne yapacağımı bilmiyorum herhangi bir fikri olan var mı?

Dostum stress testlerinde problem yaşamıyorsan fiş, priz, güç kablosu bu üç bileşeni değiştirip dene. Gerekirse PSU kablosunu direkt ana prize tak ve kablonun PSU'ya tam oturduğundan emin ol. Bence sorunun bunlardan biri. Ek olarak 22.10.2 WHQL sürücüyü kullanmanı öneririm.
aynı sorun bendede var priz sıkıntılı olursa donma yapabilir mi cevaplarsan sevinirim

bu sorunun çözümü yok sanırım bende yaşıyorum 2 aylık pc de aldığımdan beri dota2 oynarken bi anda donuyor ve kasadan res atmak zorunda kalıyorum başka türlü kendine gelmiyor. rx6700 xt ekran kartım ve ryzen 5600 işlemcim var sıcaklık değerleri max 62 dereceyi görüyor bazı oyunlarda bu hatayı alması garip kaynağını bilsek ona göre yol izlicez yada hatalı donanımsa değiştircez ama bulamadım bende malesef

bu sorunun çözümü yok sanırım bende yaşıyorum 2 aylık pc de aldığımdan beri dota2 oynarken bi anda donuyor ve kasadan res atmak zorunda kalıyorum başka türlü kendine gelmiyor. rx6700 xt ekran kartım ve ryzen 5600 işlemcim var sıcaklık değerleri max 62 dereceyi görüyor bazı oyunlarda bu hatayı alması garip kaynağını bilsek ona göre yol izlicez yada hatalı donanımsa değiştircez ama bulamadım bende malesef
herhangi bir çözüm bulabildiiz mi

Yeni konular

Geri
Yukarı