Valorant ve LoL oynarken PC donuyor

anxo

Femtopat
Daha fazla  
Valorant ve League of Legends oynarken oyunun ortasında bir anda bilgisayarım donuyor, hiçbir şey yapamıyorum bilgisayara kasadan restart atıyorum anca öyle düzeliyor. Bu sorunu başka hiçbir oyunda yaşamadım, ekran kartı ve CPU stress testinden başarılı geçti ayrıca Afterburner'den oyunu oynarken sıcaklık değerlerini de kontrol ediyorum sıcaklık 60 dereceye bile ulaşmıyor. Ne yapacağımı bilmiyorum herhangi bir fikri olan var mı?

Bu tür sorunlar için minidump dosyası oluşturup. Hatanın kaynağına inmek gerekmiyor muydu? Neden fikir atıp tutuyoruz?

Bu tür sorunlar için minidump dosyası oluşturup. Hatanın kaynağına inmek gerekmiyor muydu? Neden fikir atıp tutuyoruz?

Mavi ekran aldığına dair bir sorun belirtmemiş veya ortada bir hata kodu mevcut değil. Bunların haricinde bahsettiği iki oyun dışında diğer oyunlarda sorun yaşamıyor kısa bir deneme yanılma olarak oyunları silip tekrar yüklemesini önerdim. Sorunun devam etmesi halinde farklı bir yol izleyebiliriz.

Dostum stress testlerinde problem yaşamıyorsan fiş, priz, güç kablosu bu üç bileşeni değiştirip dene. Gerekirse PSU kablosunu direkt ana prize tak ve kablonun PSU'ya tam oturduğundan emin ol. Bence sorunun bunlardan biri. Ek olarak 22.10.2 WHQL sürücüyü kullanmanı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı