Valorant ve ufak işler için ekran kartı önerisi

Spektrumdx3

Decapat
Herkese merhaba,

Arkadaşlar legoo sistem aldım. Sistemin içinde B450 anakart Ryzen 3500 işlemci ve RTX2060 ekran kartı var.
Benim bu ekran kartına ihtiyacım yok. O yüzden ekran kartını satacağım. Sadece Valorant oynuyorum. Oda keyiflik. Geri kalanda ufak tefek video editliyorum.

İlk başta 3500 işlemciyi satıp APU işlemci takayım dedim fakat yakınımda 2. el APU işlemci satan kimse yok.

Bunun yerine ucuz ekran kartı baksam diyorum. Sizce hangi model yeterli olur. Valorant'ta 100 FPS alsam yeterli.

Artık hangisi ucuz ve mantıklıysa ona bakacağım.

Bütçe 800 ve altı, ne kadar ucuz o kadar iyi. Fiyat performans önemli.

Herkese merhaba,

Arkadaşlar legoo sistem aldım. Sistemin içinde B450 anakart Ryzen 3500 işlemci ve RTX2060 ekran kartı var.
Benim bu ekran kartına ihtiyacım yok. O yüzden ekran kartını satacağım. Sadece Valorant oynuyorum. Oda keyiflik. Geri kalanda ufak tefek video editliyorum.

İlk başta 3500 işlemciyi satıp APU işlemci takayım dedim fakat yakınımda 2. el APU işlemci satan kimse yok.

Bunun yerine ucuz ekran kartı baksam diyorum. Sizce hangi model yeterli olur. Valorant'ta 100 FPS alsam yeterli.

Artık hangisi ucuz ve mantıklıysa ona bakacağım.

Bütçe 800 ve altı, ne kadar ucuz o kadar iyi. Fiyat performans önemli.
2. el apuya falan gerek yok. 5700g müthiş bir apu. 3400 tl.

Hocam paraya sıkışmadıysanız neden satıyorsunuz? Belki ileride AAA oyun oynamak isteyeceksiniz ya da yeni çıkan ve aşırı beğendiğiniz bir oyun olacak.
Ya da render konusunda daha da ileri gideceksiniz ve iyi bir GPU'ya ihtiyacınız olacak.
Bunları göz önünde bulundurun bence.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2. el APU'ya falan gerek yok. 5700G müthiş bir APU. 3400 TL.

O kadar yüksek bir işlemci ihtiyacım yok maalesef. Kasayı da 2. el parça alıp satarken test yapabilmek için elimde tutuyorum. O yüzden apu olarak 3200g bile işimi görür. Fakat etrafımda satan yok o yüzden ucuz ekran kartı arıyorum
1050Tİ 1.5k ayrıca 1030 rx 550 felan saçma
Neden ?
Hocam paraya sıkışmadıysanız neden satıyorsunuz? Belki ileride AAA oyun oynamak isteyeceksiniz ya da yeni çıkan ve aşırı beğendiğiniz bir oyun olacak.
Ya da render konusunda daha da ileri gideceksiniz ve iyi bir GPU'ya ihtiyacınız olacak.
Bunları göz önünde bulundurun bence.
Beden işinde çalışıyorum hem yorgun oluyorum hemde zaman ayıramıyorum. 2 el parça satışıda yapıyorum. O yüzden zaten satılacak. Daha önce yüksek sistem kullandım. Gerçekten vakit ayıramıyorum oyunlara

Geri
Yukarı