Valorant veya CS:GO'da CTRL bağımlığından kurtulmak

T3tracon

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arkadaşlar bu iki oyunun oyuncularının genelinde (ben de buna dahildim) birini gördüğümüz anda CTRL'ye basıp taramaya başlıyoruz. Hatta One-tap veya burst atmaya çalışırken bile CTRL'ye basıyoruz ve o an fark edemesek de bu bize çoğu fightı kaybettiriyor. Ben de bir süredir bunun farkındaydım ve dün CTRL alışkanlığımı bozmak için karar aldım.

Ayarlardan çömelmeyi CTRL'den çıkartın ve hiçbir tuş ayarlı olmasın. Bu sayede oynarken eliniz CTRL'ye gitse bile eğilmediğiniz için kendinizi ayakta fight atmaya zorlayıp buna adapte ediyorsunuz. Ve kendimde gördüğüm bir şey vardı. Artık eğilmediğim için spray atamıyor veya burst atarken zorlanıyordum. Bu da beni one tap atmaya zorladı. One tap atmak bu 3 vuruş seçeneği içinde aiminizi en çok geliştirecek olandır. Bu sayede aimimde görünür bir gelişme oldu. İnanın one tap oynamak (eğer alışırsanız) çok daha kolay ve çok daha iyi hissettiriyor. Düşman size tüm şarjörünü boşaltmaya çalışırken siz onu sadece 1 mermi ile öldürdüğünüz için çok iyi hissettiriyor. Ayrıca oyun sırasında One tap attığınızı görenler sizi daha üst seviye bir oyuncu olarak görüyorlar ve bu da havalı hissetmenize yarıyor 😎 bu yüzden one tap atmak mükemmeldir. Yeri geldiğinde spray ve burst da kullanılmalı tabii ki. Dibinizde birisini gördüğünüzde spray sizin için daha iyi olur.

Dostlar demek istediğim CTRL alışkanlığını bırakınca one tap atmaya zorluyorsunuz kendinizi. CTRL kullanılmalı mı tabii ki kullanılmalı. Özellikle çok yakın fightlarda düşmanı şaşırtmak için CTRL her zaman iyidir ancak orta ve uzun mesafede düşmanın işini kolaylaştırır. Ne zaman kullanıp ne zaman kullanmayacağını bilmek gerekiyor sadece. Şöyle bir şey de var ki CTRL alışkanlığından vazgeçmek için en az 2-3 ölüm maçı atmak gerekiyor. Ama bundan sonra da bitmiyor çünkü ölüm maçında bu alışkanlıktan kurtulsanız bile insan dereceli maça girdiğinde otomatik olarak alıştığı şeyden dışarı çıkmak istemiyor. Bunun için de derecelide one tap showu yapmadan önce kendinizi iyice alıştırmak için derecesiz de girmenizi tavsiye ederim. Hepinize bol HS'li günler dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı