Valorant videolarında kaliteli ve akıcı render almak

DenizED

Kilopat
İlk olarak Valorant videolarında RSMB kullanmak iyi midir? Bir de 120 FPS kayıt almak renderda işe yarar mı? Frame Blending veya Optical Flow kullanmalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk olarak Valorant videolarında rsmb kullanmak iyi midir? Bir de 120 FPS kayıt almak renderda işe yarar mı? Frame blending veya optical Flow kullanmalı mıyım?

Sen renderda soruyormussun ben oyunda sandım sorry cevabimı guncelliyorum oyun için değil render (video) için akıcılığı sağlar ve videodan bahsediyorsak eğer 30 FPS yeterli fazlasına gerek yok bence.

Bir de 120 FPS kayıt almak renderda işe yarar mı?
Yarar. Sen 120 FPS kayıt aldığında teknik olarak tam 120 FPS kayıt almış olmuyorsun. Karelerin arasındaki geçiş daha akıcı hale geliyor. Dolayısıyla 120 FPS olarak kaydettiğin videonun renderda 60 olması akıcılığı bozmaz. Çünkü normalde de 60 FPS olarak kaydedilmiş oluyor. Böyle anlatınca biraz karışık gibi geliyor ama olay dediğim gibi. Akıcılığı etkiliyor. Eğer renderda 30'a düşürmezsen akıcılık bozulmaz.
İlk olarak Valorant videolarında RSMB kullanmak iyi midir?
Kullanıp seveni var, sevmeyeni var. Tadında bırakıldığında benim hoşuma gidiyor.

Yarar. Sen 120 FPS kayıt aldığında teknik olarak tam 120 FPS kayıt almış olmuyorsun. Karelerin arasındaki geçiş daha akıcı hale geliyor. Dolayısıyla 120 FPS olarak kaydettiğin videonun renderda 60 olması akıcılığı bozmaz. Çünkü normalde de 60 FPS olarak kaydedilmiş oluyor. Böyle anlatınca biraz karışık gibi geliyor ama olay dediğim gibi. Akıcılığı etkiliyor. Eğer renderda 30'a düşürmezsen akıcılık bozulmaz.

Kullanıp seveni var, sevmeyeni var. Tadında bırakıldığında benim hoşuma gidiyor.
Peki Davinci üzerinden direkt olarak 60 fps'ye düşürünce akıcı olur mu yoksa ayarlarını yapmam mı lazım. Bir ayarda kare seçiyordum 0 ile 5 arasında değer giriyorum 5 yapınca çok blurlu oluyor. Frameaverage'dı galiba. Böyle şeyleri kullanmam gerekli mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı