Valorant Windows 11'de çökme hatası

BurakEnes YT

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5600 / B450M-DRAGON / RTX 2060 / XLRB 16 GB 3200 MHZ / WD BLUE SN570 500 GB
Merhaba öncelikle. Tüm Windows 11 kullanıcılarına bir sorum olacak siz Valorant'ı açarken bir anda bilgisayar donuyor mu? Benim başıma çok fazla geldi bilgisayarda hiçbir sorun yok ama Valorant'a girdiğim anda (bazen oluyor) bilgisayar tamamen donuyor ses geliyor onda bir sıkıntı yok ama bilgisayar bir anda kilitleniyor bu sorunu sizde yaşıyor musunuz? Az önce oyunda Windows 11 kullanan birine denk geldim ve bu sorunu bazen o da yaşıyormuş.
Not: Bilgisayarım Windows 11'i destekliyor.

Bilgisayarı 2 ay kadar kullanmadım, güncellemeleri yaptım, oyuna girdim ve dediğiniz sorunlar ile karşılaştım. Bazen oyun çok geç açılıyor, lobiye çok geç bağlanıyor, harita çok geç yükleniyor, bazen ise maç içinde 2-3 saniyelik anlık takılmalar oluyor. Bazen de oyunu açarken mavi ekran hatası alıyorum. Bence sorun optimizasyon kaynaklı, çünkü M.2 SSD kullanıyorum ve sistemimde Valorant oynamak için fazlası ile yeterli. Ek olarak pek çok farklı test denedim ve bilgisayar Valorant dışında tek bir sorun çıkartmıyor. Sorun Windows 11'in kendisinde olsa diğer oyun ve uygulamalarda da sorun yaşardım diye düşünüyorum.

Bilgisayarı 2 ay kadar kullanmadım, güncellemeleri yaptım, oyuna girdim ve dediğiniz sorunlar ile karşılaştım. Bazen oyun çok geç açılıyor, lobiye çok geç bağlanıyor, harita çok geç yükleniyor, bazen ise maç içinde 2-3 saniyelik anlık takılmalar oluyor. Bazen de oyunu açarken mavi ekran hatası alıyorum. Bence sorun optimizasyon kaynaklı, çünkü M.2 SSD kullanıyorum ve sistemimde Valorant oynamak için fazlası ile yeterli. Ek olarak pek çok farklı test denedim ve bilgisayar Valorant dışında tek bir sorun çıkartmıyor. Sorun Windows 11'in kendisinde olsa diğer oyun ve uygulamalarda da sorun yaşardım diye düşünüyorum.

Evet bence de sorun Valorant kaynaklı çünkü Valorant dışında hiçbir oyunda bu sorun ile karşılaşmadım.

Geri
Yukarı