Valorant yüksek FPS'de kasma hissi

İşletim sistemi
Windows 10

Yagiz Yanar

Decapat
Valorant'ı 4 aydan beri oynuyorum 3 hafta önce yeni eve taşındık ve bunla beraber internette bir takım sıkıntılar ortaya çıktı. Neyse, bu sorunu hallettim şimdi de 1 haftadır FPS'im 120 140 arası gidip geliyor fakat oyun kasıyor ve aynı şey FPS'i 60'a sabitleyince de meydana geliyor. Görev yöneticisine bakınca ise GPU'nun %100'ünü kullanıyor gözüküyor Valorant. Ekran kartım GTX 1050 işlemcim Intel'i 7 7700HQ.
Bu sıkıntı niye oluyor ve çözümü nedir yardımcı olursanız sevinirm.

Valorant'ı 4 aydan beri oynuyorum 3 hafta önce yeni eve taşındık ve bunla beraber internette bir takım sıkıntılar ortaya çıktı. Neyse, bu sorunu hallettim şimdi de 1 haftadır FPS'im 120 140 arası gidip geliyor fakat oyun kasıyor ve aynı şey FPS'i 60'a sabitleyince de meydana geliyor. Görev yöneticisine bakınca ise GPU'nun %100'ünü kullanıyor gözüküyor Valorant. Ekran kartım GTX 1050 işlemcim Intel'i 7 7700HQ.

Görev yöneticisi - ayrıntılar - valoranta sağ tıkla - benzeşmeden tüm CPU'ların tikli olduğunu kontrol et.
Görev yöneticisi - ayrıntılar - valoranta sağ tıkla - benzeşmeden tüm CPU'ların tikli olduğunu kontrol et.

Veya aynı yerden önceliğini yükselt, kullanmadığın uygulamarın da aynı işlemle kullanılımlarını düşürebilirsin.

aynı sorun bende de oluyordu oyunun çözünürlüğünü değiştirdim ve 4:3 oynamaya başladım sorun düzeldi ama 16:9'a alınca aynı sorun devam ediyor.

Aynı sorun bende de oluyordu, oyunun çözünürlüğünü değiştirdim ve 4:3 oynamaya başladım sorun düzeldi ama 16:9'a alınca aynı sorun devam ediyor.

Sorununuz çözüldü mü?

Dünde ben yaşadım bu takılmaları. Bilgisayarımı ilk aldığımca CS:GO girmiştim orada da bu sıkıntıyı yaşamış ve buraya yazmıştım şimdi de Valorant'da gördüm bu sıkıntıyı.
Daha önceki problemimde sorun monitörümün 60Hz olması olduğunu söylemişlerdi.

Dünde ben yaşadım bu takılmaları. Bilgisayarımı ilk aldığımca CS:GO girmiştim orada da bu sıkıntıyı yaşamış ve buraya yazmıştım şimdi de Valorant'da gördüm bu sıkıntıyı.
Daha önceki problemimde sorun monitörümün 60Hz olması olduğunu söylemişlerdi.

Benim monitörüm 144Hz CS:GO'da bir problem yok ama Valorant'ı oynayamıyorum.

Bilgisayarım sizinkinden biraz daha iyi, kapalı betadan beri oynuyorum oyunu. Yeni sezona kadar orta ayarlarda maksimum 240, minimum 160 alırken yeni sezonla birlikte bu değer maksimum 200, minimum 70'lere düştü. FPS sabitlemeyi denedim, çözünürlük ve diğer ayarları en düşüğe çekmeyi denedim, güncellemeleri kontrol ettim ne yaptıysam çözemedim. Bu sorunu beraber oynadığım arkadaşlarım da yeni sezondan sonra bu sorunu yaşadıklarını söylediler. 1660 Super kullanan abimde de aynı sorun oluyordu FPS sabitleyince düzeldi. Oyunla alakalı bir problem olduğunu düşünüyorum.
Valorant'la ilgiliymiş bununla ilgili açıklama yapmışlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Teşekkürler, benim de öyleydi ama sabitleyince düzeldi. Bir de optimizasyon felaket harbi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun Bi Tek Bende Var Sanıyordum.Bende Fpsi 60 a sabitliyordum eskiden sabitlemezsem fps 100 lere çıkıp aniden 20 10 lara düşüyodu sorun yoktu.Valoranta 3 aydır girmiyodum.1 Hafta Önce Girdiğimde FPS'im 60 tı Yine ama Kasma hissiyatı vardı.Sanki 20 10 fps lerde oynuyormuşum gibi.Valoranta 3 kez bilet attım düzelteceğiz dediler hepsinde halen bekliyorum şaka gibi.Optimizasyonu çok kötü cidden.

Valorant'ı 4 aydan beri oynuyorum 3 hafta önce yeni eve taşındık ve bununla beraber internette bir takım sıkıntılar ortaya çıktı. Neyse, bu sorunu hallettim şimdi de 1 haftadır FPS'im 120 140 arası gidip geliyor fakat oyun kasıyor ve aynı şey FPS'i 60'a sabitleyince de meydana geliyor. Görev yöneticisine bakınca ise GPU'nun %100'ünü kullanıyor gözüküyor Valorant. Ekran kartım GTX 1050 işlemcim Intel'i 7 7700HQ.

Kanka NVIDIA Denetim Masası'ndan düşey senkronizasyonu açarak sorunu çözdüm aynısı bende de vardı.

Bende aynı problemi yaşıyorum. Ne input lagım var ne de normal pingim var. FPS değerlerim 150nin üstünde sabit ama gözüme kasıyor gibi geliyor. 75Hz monitörüm mevcut ve tüm çözünürlükleri denedim sonuç aynı.

Yeni konular

Geri
Yukarı