Valorant yüksek ping ve çökme

İşletim sistemi
Windows 10

kerem044

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Valorant'ı 3 4 ay öncesine kadar sorunsuz oynuyordum ama sonra birden oyunda ping çıkmaya başladı ve 2K 3K pinglerden bahsediyorum oynanmaz haldeydi ve son 1 aydır oyun çökmeye de başladı bilgisayarı açıp 1 el giriyorum 1.rauntda çöküyor ekran donuyor ve bilgisayarın fişini çekmek zorunda kalıyorum çok araştırdım çok düzeltmeye çalıştım ama olmadı piyasada anlatılan taktiklerin %90'ını denedim hiçbir düzelme görmedim ama son günlerde bir şey fark ettim BIOS modum eski, bununla alakalı olabilir mi? Sizden bir çözüm bekliyorum sistem bilgilerini sorarsanız yazarım teşekkürler.

Sistemini, internet bağlantı yöntemini, internetini kullandığın şirketi ve hangi paketi kullandığını yazar misin?

İşlemci FX 6300, ekran kartı R7 200 serisi (2 GB),DDR3 RAM 16 GB, Wi-Fi ile bağlanıyorum masaüstü PC, Türk Telekom kullanıyorum, paketide bilmiyorum ama limitsiz internet

Son düzenleme:
Wi-Fi bağlantısı yerine kablolu bağlantı ile dener misin? Crash konusunda bilgim yok ama BIOS güncellemesi yapıp deneyebilirsin. Benim yorumum sistemin biraz kötü işlemcin çok ısınıyor olabilir ona da bir bak istersen.

Wi-Fi bağlantısı yerine kablolu bağlantı ile dener misin? Crash konusunda bilgim yok ama BIOS güncellemesi yapıp deneyebilirsin. Benim yorumum sistemin biraz kötü işlemcin çok ısınıyor olabilir ona da bir bak istersen.
BİOS eski olması ne gibi sonuçlar doğurabilir

ama 3 4 ay önce sorun yoktu işlemci ısınsa o zamanda ısınır

BIOS eski olması ne gibi sonuçlar doğurabilir.

Yani bildiğim kadarıyla yeni gelen teknojilere uyumluluk ve optimizasyonu düzenliyorlar yeni bir parça takmadiysan BIOS'undan kaynaklı sorun olmaması gerek diye düşünüyorum.

BIOS eski olması ne gibi sonuçlar doğurabilir.

Ama 3 4 ay önce sorun yoktu işlemci ısınsa o zamanda ısınır.

Termal macunu eskimistir veya oyun güncelleme aldıkça işlemciye binen yük artmıştır.

bide uyumluluk sorunu alıyorum

Ve bence sistem performansı ile ilgili bir sorun yok çünkü 4 ay içinde oyun en fazla ne kadar Update alabilir ki

Son düzenleme:

Geri
Yukarı