Valorant'a girdikten sonra ekran bulanıklaştı

SteeL_HeLL

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, az önce Valorant'a güncelleme yapıp girdim. Girince ana ekranda beni oyundan attı, masaüstüne gelince ekranım bulanıklaşmış gibi oldu, çok kötü gözüküyor. Çözünürlük kendi kendine 1920x1080'e çekmiş, benim mönitörüm 1600x900 60Hz. Geri normal ayarlarıma çevirdim, ona rağmen hala ekran bulanık ve çözünürlüğü düşmüş gibi gözüküyor. Ne yapacağım?
NOT: Burada etkin sinyal çözümleme ile masaüstü çözünürlüğüm aynı değil, bundan kaynaklı olabilir mi? Ve nasıl etkin sinyal ayarını 1600x900'e çekeceğim?
1681052055509.png

1681052153246.png

Buradan anlaşılır mı bilmiyorum ama bulanık gözüküyor.

CS:GO'da görüntü ayarlarımı 4:3'e falan ayarlamıştım. Onla alakalı bir bug mu oldu bilmiyorum, söyleyeyim dedim.

Valorant'a giriyorum, ayarlarda monitör 1920x1080 olarak gözüküyor fakat öyle değil. Bundan kaynaklı yüksek ihtimal etkin sinyal çözümlemeyi acilen 1600x900 yapmam lazım ama nasıl olacak bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, az önce Valorant'a güncelleme yapıp girdim. Girince ana ekranda beni oyundan attı, masaüstüne gelince ekranım bulanıklaşmış gibi oldu, çok kötü gözüküyor. Çözünürlük kendi kendine 1920x1080'e çekmiş, benim monitörüm 1600x900 60Hz. Geri normal ayarlarıma çevirdim, ona rağmen hala ekran bulanık ve çözünürlüğü düşmüş gibi gözüküyor. Ne yapacağım?
NOT: Burada etkin sinyal çözümleme ile masaüstü çözünürlüğüm aynı değil, bundan kaynaklı olabilir mi? Ve nasıl etkin sinyal ayarını 1600x900'e çekeceğim?
Eki Görüntüle 1733735
Eki Görüntüle 1733736

CS:GO'da görüntü ayarlarımı 4:3'e falan ayarlamıştım. Onunla alakalı bir bug mu oldu bilmiyorum, söyleyeyim dedim.

Valorant'a giriyorum, ayarlarda monitör 1920x1080 olarak gözüküyor fakat öyle değil. Bundan kaynaklı yüksek ihtimal etkin sinyal çözümlemeyi acilen 1600x900 yapmam lazım ama nasıl olacak bilmiyorum.

Oyundan çıkıncadamı aynı. Eğer aynı değil ise oyunun ayarlarından çözünürlüğü ayarlayın.

Merhaba, az önce Valorant'a güncelleme yapıp girdim. Girince ana ekranda beni oyundan attı, masaüstüne gelince ekranım bulanıklaşmış gibi oldu, çok kötü gözüküyor. Çözünürlük kendi kendine 1920x1080'e çekmiş, benim monitörüm 1600x900 60Hz. Geri normal ayarlarıma çevirdim, ona rağmen hala ekran bulanık ve çözünürlüğü düşmüş gibi gözüküyor. Ne yapacağım?
Not: Burada etkin sinyal çözümleme ile masaüstü çözünürlüğüm aynı değil, bundan kaynaklı olabilir mi? Ve nasıl etkin sinyal ayarını 1600x900'e çekeceğim?
Eki Görüntüle 1733735
Eki Görüntüle 1733736

CS:GO'da görüntü ayarlarımı 4:3'e falan ayarlamıştım. Onunla alakalı bir bug mu oldu bilmiyorum, söyleyeyim dedim.

Bende de oyle oluyordu AC kapa yap duzeliyor.

Resimde bulanık gözükmüyor.
inan oyun açıkken masaüstüne gelince görüntü cam gibi ama şuan bulanık etkin sinyal çözümlemeden dolayı

HZ ayarını değiştirip tekrardan kontrol eder misin?
HZ ayarını değiştiremiyorum zaten 60 hz

Oyundan çıkıncadamı aynı. Eğer aynı değil ise oyunun ayarlarından çözünürlüğü ayarlayın.
Oyundan çıkınca etkin sinyal çözümleme 1920x1080 e çıkıyo oyundayken 1600x900 olduğu için görüntüde bir sıkıntı olmuyor

Şuan benim yapmam gereken etkin sinyal çözümleme ayarını çözünürlük ile aynı yanı 1600x900 yapmak ama nasıl değiştirildiğini bilmiyorum sadece oyunu açınca kendi kendine değişiyor

Güncelleme: Arkadaşlar ekran kartı bağdaştırıcı özellikleri modlarını oynayarak etkin sinyal çözümlemeyi ve çözünürlüğü eşit yapabildim ama bu seferde yazılar kalitesiz gibi gözüküyor yani hd değil gibi ve beyaz bir sayfaya veya siyah bir yere gelip oraya bakınca böyle pixelleri görebiliyorum şuan da onu nasıl düzeltebileceğime bakıyorum.

inan oyun açıkken masaüstüne gelince görüntü cam gibi ama şuan bulanık etkin sinyal çözümlemeden dolayı

HZ ayarını değiştiremiyorum zaten 60 hz

Oyundan çıkınca etkin sinyal çözümleme 1920x1080 e çıkıyo oyundayken 1600x900 olduğu için görüntüde bir sıkıntı olmuyor

Şuan benim yapmam gereken etkin sinyal çözümleme ayarını çözünürlük ile aynı yanı 1600x900 yapmak ama nasıl değiştirildiğini bilmiyorum sadece oyunu açınca kendi kendine değişiyor

Güncelleme: Arkadaşlar ekran kartı bağdaştırıcı özellikleri modlarını oynayarak etkin sinyal çözümlemeyi ve çözünürlüğü eşit yapabildim ama bu seferde yazılar kalitesiz gibi gözüküyor yani hd değil gibi ve beyaz bir sayfaya veya siyah bir yere gelip oraya bakınca böyle pixelleri görebiliyorum şuan da onu nasıl düzeltebileceğime bakıyorum.
Arkadaşlar lütfen yardım edin yoksa mecbur bilgisayarcıya götürücem çok zahmetli olucak çünkü kimse bu sorunun nedenini bilmiyor

Son düzenleme:
İnan oyun açıkken masaüstüne gelince görüntü cam gibi ama şu an bulanık etkin sinyal çözümlemeden dolayı.

Hz ayarını değiştiremiyorum zaten 60 Hz.

Oyundan çıkınca etkin sinyal çözümleme 1920x1080'e çıkıyor oyundayken 1600x900 olduğu için görüntüde bir sıkıntı olmuyor.

Şu an benim yapmam gereken etkin sinyal çözümleme ayarını çözünürlük ile aynı yanı 1600x900 yapmak ama nasıl değiştirildiğini bilmiyorum sadece oyunu açınca kendi kendine değişiyor.

Güncelleme: Arkadaşlar ekran kartı bağdaştırıcı özellikleri modlarını oynayarak etkin sinyal çözümlemeyi ve çözünürlüğü eşit yapabildim ama bu sefer de yazılar kalitesiz gibi gözüküyor yani HD değil gibi ve beyaz bir sayfaya veya siyah bir yere gelip oraya bakınca böyle pixelleri görebiliyorum şu an da onu nasıl düzeltebileceğime bakıyorum.

Arkadaşlar yoksa mecbur bilgisayarcıya götüreceğim çok zahmetli olacak çünkü kimse bu sorunun nedenini bilmiyor.

Hocam hızlandırma ayarı falan mı yaptınız bilgisayarınıza? Yaptı iseniz büyük ihtimal gelişmiş sistem ayarından performans bölümünden ekran yazı tipini düzelt i işaretleyip tekrar bakın.

Hocam hızlandırma ayarı falan mı yaptınız bilgisayarınıza? Yaptı iseniz büyük ihtimal gelişmiş sistem ayarından performans bölümünden ekran yazı tipini düzelt i işaretleyip tekrar bakın.
ekran yazı tipini düzelt ayarını yaptım zaten hiçbir şey değişmedi fakat nvidia kontrol panelinden yeni çözünürlük oluştur diyip zamanlamayı GTF yaptım denemek için şuan o ayarı kullanıyorum
1681059849587.png

piksel saati artmıştı bunu yapınca

Video falan izlerken görüntüde küçük küçük kare çizgiler oluyo hafif gölgeli

valla ne yapacağımı bilmiyorum oturduğum yerde sinir krizi geçiriyorum

Keşke o Valorant'a girmeseydim valla sabahtandır bunla uğraşıyorum

Galiba direk kasayı toparlayıp bilgisayarcıya götürücem o da bulamaz galiba çözümü başka işlerim var bunun yüzünden başında bekliyorum bilgisayarın

Hocam aklıma bir fikir geldi sistem geri yükleme noktasına baktım bi 15 gün öncesinde otomatik kayıt almış ona dönsem çözünürlük gibi ayarlar falan eskisine döner mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı