Valorant'a girer girmez Palit GTX 1650S 70 derece

monthean

Hectopat
Merhabalar. Bugün çok enteresan bir olay yaşadım. Sistemimi 7 ay önce aldım. Toz birikmiş olabilir hava sirkülasyonu olan bir konumda da değil kasa maalesef. Hiç de temizlemedim. Bu sabah bilgisayarı açıp Valorant girdim fakat oyunun menüsünde kasanın fanları çok hızlı dönmeye başladı bende dedim kesin sıcaklıklarda bir şeyler var. Açtım HWMonitor'ü ekran kartım 75 dereceyi görmüş. Hot spot ise 86 derece idi. Bilgisayarı açar açmaz sadece Valorant'ın menüsünde yaşandı bu olay. Neden olmuş olabilir? Tekrar Valorant'ı açmaya korkuyorum oyunu kapatınca tekrar eski haline geldi sıcaklık değerleri. Sistemim ise aşağıda.
  • Palit GTX 1650 Super
  • i3-10100F
  • 8 GB 3000MHz DDR4 RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha önce olmuyordu bu şekilde hocam. Maksimum 60-65 dereceyi görüyordu o da 7-8 saatten sonra.
Senin aldığın zamanlarda havalar serindi. Yaz aylarına geldik. Hava ısınınca kasanın içinden geçen hava da ısınıyor. Dolayısıyla gayet normal sisteminin ısınması.
Eğer oyunu oynarken sisteminin serin çalışmasını istiyorsan, biraz grafik ayarlarını kısıp FPS'i 60-100-120 gibi seviyelerde kilitleyebilirsin.
Monitörün büyük ihtimalle 60Hz 60'a kilitle FPS'ini zaten daha fazlasının bir anlamı yok maksimum 60 FPS gösterecek sana ekran. Hem sistemin de ısınıp, yorulmamış olur.

Monitörün büyük ihtimalle 60Hz 60'a kilitle FPS'ini zaten daha fazlasının bir anlamı yok maksimum 60 FPS gösterecek sana ekran. Hem sistemin de ısınıp, yorulmamış olur.
FPS'i gecikme süresi için sabitlemiyorum hocam. 5ms 75Hz kullanıyorum bari FPS olayı beni biraz kurtarsın. Yüksek FPS gecikmeyi düşürür ama akıcılık olarak hissettirmez düşük yenileme hızlı modellerde.

FPS'i gecikme süresi için sabitlemiyorum hocam. 5ms 75Hz kullanıyorum bari FPS olayı beni biraz kurtarsın. Yüksek FPS gecikmeyi düşürür ama akıcılık olarak hissettirmez düşük yenileme hızlı modellerde.
Ne gecikme süresiymiş. Minimum zaten 19-30 ms pingi oluyor Valorantta. 2-3 ms'de sistem gecikme yaptı diye şampiyolukta oynayacakken bronzda kalmazsın merak etme. 😂 😂
Seni vuracak adam o fark olsa da vurur olmasa da. Olay refleks.
2-3 ms gecikme için sisteminin canını okuma.
Rainbow'da Almanlar 8ms ping ile oynarken bizimkiler minimum 60ms ile oynuyor. Alan yine alıyor arada yarım saniye fark var bak yarım saniye 50ms ping farkı var, oda en az. Masal yani, varsa yükseleceğin yükselirsin, yoksa sana 20bin dolarlık sistemi, en iyi interneti çekelim yine olmaz, yine olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı