Valorant'a girince FPS düşüyor ve ses gidiyor

Neyse ben sana bütün olabilecek nedenleri ve neden düşük FPS aldığını YouTube'a video atanların neden yüksek FPS aldığını açıklayım. İlk önce olabilecek ilk sorunlardan başlayalım.

Ekran kartını güncel olmayabilir.
Oyundaki optimizasyon ayarları bozuk olduğu için Intel kullanıyorsan düşük FPS almana neden olabilir? Açıklaması;
Kardeşimde i5-11600K ve RTX 3060 var Max 250 alıyor. Arkadaşımda 3060 ve 5600X varmin 260 alıyor. Sen düşün.
Yukarıda dediğim gibi her şeyin güncel olabilir en iyi Valorant ayarlarını yapmış olabilirsin ama Intel kullanıyorsundur.
En güncel Valorant ayarlarını yapmamış olabilirsin.
Sistemin çok kötüdür ya da orta hallidir ama optimizasyon sorunlarından dolayı sıkıntı yaşıyorsundur yine Intel ve Valorant ile alakalı. 5600X - 1660 Ti gibi 5600X - RTX 2070 & RTX 2070S gibi 2000 serisine 1000 serisine ait kartlar bile 5600X - 5800X ile yüksek FPS'ler alıyor.
Darboğaz olabilir.
Güç kaynağı yetmiyor olabilir.
Ekran kartının en güncel sürümü yüklüdür ama şöyle bir hata var kardeşimde karşılaştım ben.
NVIDIA denetim masasını açıyorum masaüstü renk ayarları vb. seçenekler yok. Güncelle diyorum en güncel sürüm yüklü diyor oyunlara giriyorum düzgün FPS alıyor silip tekrardan yüklediğim de düzeldi ve FPS biraz daha yükseldi.

Video atanların neden yüksek FPS aldıklarını açıklayım. Daha doğrusu Video'da her şeyi gösterip birkaç şeyi göstermiyorlar öyle FPS'ler almayın diye. Buyurun;
Windows+ r / appdata / local/ valorant/ saved/ config/ şimdi orada büssürü 1F04323EA1-3649-58e6-ACFF-97bAF22324EA1-EU bu Tarz'da yazı yazan klasör olabilir. Kaç tane Valorant yan hesabın varsa hepsinde böyle isimler yazar misal hepsine gir teker teker. Sonra / windows/ gameusersettings'e giriyorsun. En aşağı iniyorsun orada.

[ScalabilityGroups]
Sg. Resolutionquality=100.000000
Sg. Viewdistancequality = 3
Sg. Antialiasingquality = 3
Sg. Shadowquality = 3
Sg. Postprocessquality = 3
Sg. Texturequality = 0
Sg. Effectsquality = 3
Sg. Foliagequality = 3
Sg. Shadingquality = 3

Bu yazıları PUBG'den falan tanımışsındır belki. Şimdi bu değerlerin hepsini 0 yapıyorsun FPS'in artıyor görüntü çok bozuluyor o yüzden sg. Antialiasingquality = 3 ya da sg. Antialiasingquality = 2 olarak bırak. ondan sonra diğer yayıncıların kesinlikle göstermediği bu şeyde bir şey daha var gösterenler onu bile göstermiyor (bilerek kalın yazı yazıyorum dikkat çeksin en önemli nokta burası olduğu için. Sg. Resolutionquality=100.000000 bu özelliği düşürüyorlar. Misal çok net bir şekilde adam görünmücek veya görmeyi zorlanmayacak bir şekilde ayarlıyorlar monitör'üne ve ayarlarına göre misal 80'den başla. Biraz kötü olabilir 85 yap. Halen kötü geliyor ise 90 yap. Diğer ayarları 0'a çekip bunu 85 - 90 yaparsan FPS'in çok artar.

Yeni konular

Geri
Yukarı