Valorant'a girince PSU'dan ses geliyor

1dayumay

Hectopat
Merhaba, iyi günler herkese. 😀😀🖐🖐

1-) Bilgisayarımda Valorant oyununa girdiğimde PSU'dan videodaki gibi sesler gelmeye başlıyor. (Valorant'ta dikkat edebildim diğer oyunlarda pek bakmadım.)

2-) Arada sırada bilgisayarım kilitlenip kapanıyor (canlı ders, YouTube'da video izleme, sosyal medyada gezinirken, nadiren oyunlarda) ama kasanın ışıkları çalışmaya devam ediyor ekran no signal ve diğer ekipmanların ışıkları sönüyor.

Bu iki sorun canımı sıkmaya başladı ve sizlerden bilgi almak için yazıyorum. Ne yapmam lazım bu ikisi arasında bir bağlantı var mı?
Bana yardımcı olur musunuz? Teşekkürler.

Sistemim:
İşlemci: Ryzen 5 2600.
Ekran kartı: Armor RX570 4G.
RAM: G.Skill Trident Z 3000 MHz 8X2.
Anakart: B450M Bazooka v2.
SSD: Crucial BX500 120GB.
HDD: Seagate 1TB 3.5 7200RPM.
Kasa: Frisby GC 9250G.
PSU: Kasayla birlikte olan 650W (80 Plus).
Monitör: ASUS MG248QR 144Hz 1ms.

Son düzenleyen: Moderatör:
Psu'nuz aşırı kalitesiz. Allah korusun, bir gün kötü bir şey yaşayabilirsiniz. Kasayı alalı 14 günü geçmediyse iade edin, geçtiyse ve varsa garantisinden faydalanarak servise yollayın. İkisini de yapamıyorsanız bir şekilde kurtulun.

Merhaba, iyi günler herkese. 😀😀🖐🖐

1-) Bilgisayarımda Valorant oyununa girdiğimde PSU'dan videodaki gibi sesler gelmeye başlıyor. (Valorant'ta dikkat edebildim diğer oyunlarda pek bakmadım.)

2-) Arada sırada bilgisayarım kilitlenip kapanıyor (canlı ders, YouTube'da video izleme, sosyal medyada gezinirken, nadiren oyunlarda) ama kasanın ışıkları çalışmaya devam ediyor ekran no signal ve diğer ekipmanların ışıkları sönüyor.

Bu iki sorun canımı sıkmaya başladı ve sizlerden bilgi almak için yazıyorum. Ne yapmam lazım bu ikisi arasında bir bağlantı var mı?
Bana yardımcı olur musunuz? Teşekkürler.

Sistemim:
İşlemci: Ryzen 5 2600.
Ekran kartı: Armor RX570 4G.
RAM: G.Skill Trident Z 3000 MHz 8X2.
Anakart: B450M Bazooka v2.
SSD: Crucial BX500 120GB.
HDD: Seagate 1TB 3.5 7200RPM.
Kasa: Frisby GC 9250G.
PSU: Kasayla birlikte olan 650W (80 Plus).
Monitör: ASUS MG248QR 144Hz 1ms.
PSU olduğundan eminseniz hemen bırakın onu. Zaten Frisby PSU'dan beklenirdi.

Psu'nuz aşırı kalitesiz. Allah korusun, bir gün kötü bir şey yaşayabilirsiniz. Kasayı alalı 14 günü geçmediyse iade edin, geçtiyse ve varsa garantisinden faydalanarak servise yollayın. İkisini de yapamıyorsanız bir şekilde kurtulun.
Bilgisayarı alalı 1 yılı geçti,sorun corona virüsun başladığı zamanlar başlamaya başladı.

Bilgisayarı alalı 1 yılı geçti,sorun corona virüsun başladığı zamanlar başlamaya başladı.
O PSU şu an bir zamanlı bomba gibi ama ne zaman patlayacağı belirsiz. Tabi, cidden patlamayabilir ama sisteme zarar verebileceği kesin.
Valoranta girince soğutması yeterli olmayıp ısınmaya başlaıyorsa PSU daha hızlı dönmeye başlıyor olabilir. Yani PSU da bir sorun olabileceğini sanmıyorum, sadece bilgisayarın soğutmasında bir sorun olabilir. Ekran kartı ya da işlemciye overclock yaptın mı?
O ses hızlanan bir fan değil.

Geri
Yukarı