Valorant'da FPS sorunu

Jakes

Decapat
CS:GO'da arada bir FPS düşüklüğü haricinde oyunum çok drop yemiyor fakat Valorant'ın grafiklerine baktığımda CS:GO'dakinden daha kötü bir grafiğe sahip olduğunu gördüm, ama Valorant CS:GO'dan daha çok kasıyor. CS:GO'daki çözünürlükle Valorant'daki çözünürlük aynı (1024X768) grafik ayarları en düşükte olmasına rağmen kasmasının sebebi nedir? (Yapabildiğim bütün FPS arttırmaları denedim.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Intel HD Graphics 5500.
i3 2.00 GHz.
4 GB RAM.
4 çekirdek.

Işlemci de kotü dahili grafik birimi de. En azindan harici bir ekran karti olsa bir nebze oynatirdi fakat bu sistemde yapilacak bir şey kalmadiğini duşunuyorum. Yanliş anlamayin alin çope atin demiyorum ama performans beklemek yanliş olur bu işlemci grafik birimi ikilisinden. Yükseltme yapmayi deneyebilirsiniz laptop değilse. i3 kacinci nesil acaba islemciniz.

Işlemci de kotü dahili grafik birimi de. En azindan harici bir ekran karti olsa bir nebze oynatirdi fakat bu sistemde yapilacak bir şey kalmadiğini duşunuyorum. Yanliş anlamayin alin çope atin demiyorum ama performans beklemek yanliş olur bu işlemci grafik birimi ikilisinden. Yükseltme yapmayi deneyebilirsiniz laptop değilse. i3 kacinci nesil acaba islemciniz.

Yeni bilgisayar almayı düşünüyorum zaten PC laptop o yüzden bir ümidim de yok yakında masaüstü bir bilgisayar almayı düşünüyorum.
3000 liraya masaüstü en iyi bilgisayar sizce nedir?

Son düzenleme:
Ayrı bir konu açarsanız daha rahat yardımcı oluruz hem diğer arkadaşlar da fikir belirtirler. Kabaca 1200 AF RX570 veya APU bir sistem alınır fakat indirimde 1600 AF bulunursa bir ihtimal sığdırılabilir.

Geri
Yukarı