Valorant'ın ekran kartı kullanımı nasıl arttırılabilir?

Kyrie Irving

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar biliyorsunuz ki Valorant, ekran kartını tam kullanmıyor. Bu yüzden çoğumuz da yüksek FPS alamıyoruz. Çok zorlamadığı için biliyorum ama ekran kartı kullanımını arttırmanın bir yolu yok mu? Grafik vs. dışında. Görev Yöneticisi'nden falan?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar biliyorsunuz ki Valorant, ekran kartını tam kullanmıyor. Bu yüzden çoğumuz da yüksek FPS alamıyoruz. Çok zorlamadığı için biliyorum ama ekran kartı kullanımını arttırmanın bir yolu yok mu? Grafik vs. dışında. Görev Yöneticisi'nden falan?
Ekran kartını tam kullanması darboğaz göstergesi olur. Bu oyun işlemci ister. Ekran kartı değil. Tek çekirdek performansı iyi olan bir işlemci lazım. Yani ekran kartının değil, işlemcinin Ghz değerini arttırmalısınız. Grafik fullemen FPS arttırmaz, hatta aksine FPS kaybettirebilir.

Çözünürlük attırmayı deneyin.

Ekran kartı işlemciye darbogaz yapıyorsa işlemci ve RAM'lere o.c yap ardindan ekran kartı bellek ve MHz değeri düşür stabil FPS alana kadar.

Ekran kartını tam kullanması darboğaz göstergesi olur. Bu oyun işlemci ister. Ekran kartı değil. Tek çekirdek performansı iyi olan bir işlemci lazım. Yani ekran kartının değil, işlemcinin GHz değerini arttırmalısınız. Grafik fullemen FPS arttırmaz, hatta aksine FPS kaybettirebilir.

Hocam i3 10105F kullanıyorum RX 6600'e darboğaz yapmıyor ama i5 10400F'ye geçersem FPS ciddi şekilde artar mı? (2K kullanacağım) zaten 1080P'de darboğaz yapmıyor 2K'da hiç yapmaz ama Valorant biraz değişik bir oyun ondan sordum.

Şu an hangi çözünürlükte oynuyorsunuz?
1080p ama 2k geçeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı