Valorant'ta 360Hz monitörü besleyebilecek işlemci önerisi

Fiyatlar güzel bu aralar, ekran kartı taksitleri var yoksa ben almıştım o viper kitini şu an. Bir tane şöyle RAM kiti birde 5800X3D alsam mükemmel olacak benim sistem.

5800X3D'nin RAM kazanımı klasik 5000 serilerinden düşük diye biliyorum. Yalnızca RAM kiti de iyi kazanım sağlar.

5800X3D'nin RAM kazanımı klasik 5000 serilerinden düşük diye biliyorum. Yalnızca RAM kiti de iyi kazanım sağlar.

Evet Cache miktarı aşırı büyük olduğu için normalde işlemcinin tekrar tekrar hatırlaması gereken bilgiyi Cache içerisinde sürekli tutuyor ve bu RAM'in önemini büyük oranda azaltıyor. Aslında öncelikli istediğim 3D cache fakat RAM fiyatları böyle düşmeye devam ederse önce RAM'i alabilirim.

Evet Cache miktarı aşırı büyük olduğu için normalde işlemcinin tekrar tekrar hatırlaması gereken bilgiyi Cache içerisinde sürekli tutuyor ve bu RAM'in önemini büyük oranda azaltıyor. Aslında öncelikli istediğim 3D cache fakat RAM fiyatları böyle düşmeye devam ederse önce RAM'i alabilirim.

Daha mantıklı olur, 5600X'den 5800X3D'ye geçmektense RAM desteği atıp DDR5 fiyatları indiğinde oraya zıplamak daha makul. Önbellek de bir yere kadar malum 7600'ün bile üstünlük sağladığı çok fazla oyun var ona karşı.

@Batuhan75 senin durumun ayrı 360Hz monitöre sahipsen ve bütçe belliyse indirimden ya da ikinci elde 5800X3D düşür. O 5600 kolay kolay 360 FPS altına düşmeyecek hale getirilir de hem uğraşacaksın hem de bilgi, tecrübe ve yardım lazım.

Geri
Yukarı