Valorant'ta 600 FPS almak için sistem nasıl yükseltilmeli?

Bütçe
Bütçe sınırım yok

asheywee

Femtopat
Daha fazla  
Selam, genelde FPS tarzı oyunları oynayan birisiyim ve Valorant'ta yüksek (500-600) FPS almak istiyorum. Şu anda RX6600 ekran kartı, Ryzen 5 5500 işlemci ve 16 GB DDR4 RAM kullanıyorum ve Valorant'ta 250-300 arası FPS alıyorum. Sizce bu ekran kartıyla devam edip işlemci yükseltmesi yaparak yüksek FPS alabilir miyim? Alabilirsem işlemci (AMD olursa daha iyi olur) önerebilir misiniz? Yoksa ekran kartının ve işlemciyi beraber mi değişmeliyim? Bütçe sorunum yok.

X3D işlemcilere yönelebilirsin. AM4 tabanlı sistemin olduğu için Ryzen 7 5800X3D en uygun yöntem olacaktır. Aynı işlemci ve RX 6750 XT ile 500-600 arası rahatça alıyorum. O kadar FPS'yi ne yapacaksın bu arada merak ettim sadece. Bir de monitörün kaç Hz? Bütçe sınırsız demişsin ama, bir üst limit yok mu hiç? 4090 + R7 7800X3D yapıştır demek abes kaçmaz çünkü :D

X3D işlemcilere yönelebilirsin. AM4 tabanlı sistemin olduğu için Ryzen 7 5800X3D en uygun yöntem olacaktır. Aynı işlemci ve RX 6750 XT ile 500-600 arası rahatça alıyorum. O kadar FPS'yi ne yapacaksın bu arada merak ettim sadece. Bir de monitörün kaç Hz? Bütçe sınırsız demişsin ama, bir üst limit yok mu hiç? 4090 + R7 7800X3D yapıştır demek abes kaçmaz çünkü :D
Dediğim gibi genelde FPS tarzı oyunlar oynuyorum ve bu tarz oyunlarda ne kadar yüksek FPS o kadar iyi çünkü kasma donma vs. gibi sorunların olmaması önemli benim için. Monitörümün sizi ilgilendirdiğini düşünmüyorum ayrıca konunun monitörle herhangi bir bağlantısı yok. Amacım sadece FPS tarzı oyunlarda yüksek FPS almak olduğu için istediğimi en kolay şekilde elde etmeyi planlıyorum ve sadece işlemci yükseltmesi gerekiyorsa neden 4090 gibi bir ekran kartına para vereyim? :D

@HUNTEx

Dediğim gibi genelde FPS tarzı oyunlar oynuyorum ve bu tarz oyunlarda ne kadar yüksek FPS o kadar iyi çünkü kasma donma vs. gibi sorunların olmaması önemli benim için. Monitörümün sizi ilgilendirdiğini düşünmüyorum ayrıca konunun monitörle herhangi bir bağlantısı yok. Amacım sadece FPS tarzı oyunlarda yüksek FPS almak olduğu için istediğimi en kolay şekilde elde etmeyi planlıyorum ve sadece işlemci yükseltmesi gerekiyorsa neden 4090 gibi bir ekran kartına para vereyim? :D

@HUNTEx

Bilmeden konuşmayın lütfen. Monitör en fazla kaç Hz destekliyorsa ne kadar yüksek FPS olursa olsun Hz değerini görürsünüz. Eğer CS2'nin ilk çıktığı haldeyken böyle konu açsaydın size hak verirdim çünkü FPS fazla olsa bile çok drop oluyordu. R5 5500'ün Valorant da drop yaşatacağını sanmıyorum.

Monitörün evet beni ilgilendirmiyor ama daha doğru bir öneri yapmam için önem arz ediyor. Önceki açtığın konudaki 144Hz monitörü kullanıyorsan, bu yükseltmeyi yapmanın hiç bir mantığı olmayacak, fakat misal 360Hz'ye geçiş yaptıysan bir mantığı olacak. Bende bunları bildiğim için senin gereksiz para harcamaman için bir öneri yapacağım. 4090 örneği ise bütçeni bilmek istememden dolayı. Bana bir üst limit verirsen bende ona göre daha sağlıklı öneriler yapabilirim. Nihayetinde yüksek FPS almak istemiyor musun? En iyi sistemi al geç diyebilirim çünkü. Daha hesaplı bir şekilde halletmek istersen üstte yazdığım işlemciyi al işini görecektir.

@HUNTEx dediği gibi istersen Valorant'ta 2000 FPS al, monitörün kaç Hz ise onu hissedeceksin, daha fazlasını değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı