Valorant'ta aim çalışmak ve rank atlamak

aa2

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, ben son birkaç gündür şu şekilde bir sorun yaşıyorum: Ben çok fazla Valorant oynayan biri değildim. Hani arada dönem dönem oynardım, aşırı köklü bir FPS oyun geçmişim de yok. Normalde Silver bir hesabım vardı, çok fazla rank kasmıyordum ama Silver elodan çok daha iyi bir oyuncu olduğumu biliyordum. Birkaç kişi ile düzenli olarak giriyordum ve onlar altın, plat vb. ranklara yükseldiler. Ben uzun bir süre yükselemedim. Sonra geçtiğimiz hafta biraz çabalayarak altın oldum. Önceki cuma, CMT ve pzr öğlene kadar ciddi derecede tek başıma girdim ve genelde hepsini taşıdım ya da ilk sıralardaydım, 1 maç hariç. Sonra Gold 3, 60 kp civarına geldiğimde ciddi şekilde aimimde bir düşüş fark ettim. Bu, Gold 2'ye geçerken 1 maçta da yaşadım ama şu anda çok fazla yaşamaya başladım. İlk olarak, ne kadar düzenli olarak çalışsam da aimim çok fazla gelişmiyor. Ayrıca bazı karakterler (ISO özellikle) alınca gerçekten çok rezalet oynuyorum. Aynı şekilde, Plat'a çıkma maçlarımda Gold 3, 80-90 kp arası son diye bileceğimiz maçları atarken ne olursa olsun yeniliyoruz. Ayrıca, Gold 3, 60 Kp'deki maçlarda çok daha iyi Killer vb. olaylar yaşıyorum. Ve vandal gibi silahları son zamanlarda burstlemek yerine sürekli spray attığımı fark ettim. Hatta Guardian'ı daha iyi oynar hale gelmişim. Şu anda ne yapmalıyım?

Merhaba, ben son birkaç gündür şu şekilde bir sorun yaşıyorum: Ben çok fazla Valorant oynayan biri değildim. Hani arada dönem dönem oynardım, aşırı köklü bir FPS oyun geçmişim de yok. Normalde Silver bir hesabım vardı, çok fazla rank kasmıyordum ama Silver elodan çok daha iyi bir oyuncu olduğumu biliyordum. Birkaç kişi ile düzenli olarak giriyordum ve onlar altın, plat vb. ranklara yükseldiler. Ben uzun bir süre yükselemedim. Sonra geçtiğimiz hafta biraz çabalayarak altın oldum. Önceki cuma, CMT ve pzr öğlene kadar ciddi derecede tek başıma girdim ve genelde hepsini taşıdım ya da ilk sıralardaydım, 1 maç hariç. Sonra Gold 3, 60 kp civarına geldiğimde ciddi şekilde aimimde bir düşüş fark ettim. Bu, Gold 2'ye geçerken 1 maçta da yaşadım ama şu anda çok fazla yaşamaya başladım. İlk olarak, ne kadar düzenli olarak çalışsam da aimim çok fazla gelişmiyor. Ayrıca bazı karakterler (ISO özellikle) alınca gerçekten çok rezalet oynuyorum. Aynı şekilde, Plat'a çıkma maçlarımda Gold 3, 80-90 kp arası son diye bileceğimiz maçları atarken ne olursa olsun yeniliyoruz. Ayrıca, Gold 3, 60 Kp'deki maçlarda çok daha iyi Killer vb. olaylar yaşıyorum. Ve vandal gibi silahları son zamanlarda burstlemek yerine sürekli spray attığımı fark ettim. Hatta Guardian'ı daha iyi oynar hale gelmişim. Şu anda ne yapmalıyım?

Dereceli öncesi deathmach oynayabilirsin. 5 el 6 el sıkılasıya kadar gir bende bayağı etkisi oluyordu. Bir de Aim Lab var onu deneyebilirsin belki etkisi olur onun da. Spray konusundaysa poligonda hareketli botları sadece kafadan vurmayı dene.

Ne kadar zamanınız olduğuna göre değişir. Her oyuna gireceğiniz zaman 10 dakika poligon burst+move, 2-3 maç ölüm maçı + ranked şeklinde gidebilir. Ama o ranklarda aim değil de gamesens genelde eksik oluyor. Bu süreçte oyun oynamadığınız zamanlarda profesyonel oyuncuların twitch yayınlarını ya da geçmiş maçlarını izleyebilirsiniz. Mümkünse oynadığınız ajanı oynayan yayınları izleyin.

İlk olarak senin aiminin kötüleştiği tam olarak kesin değil, rank yükseldiğin zaman artan mmr ile birlikte karşına alışagelmediğin adamlar gelmiş olabilir ve bu adamlar seni öldürdüğü zaman aimin kötü olmaz. İyi çalışma ve kas hafızası yapman lazım, ayrıca CTRL ile eğil kalk yaparak tarıyorsan da bırakmalısın. İlk olarak kendine en uygun sens ve dpi bul ve kas hafızanı geliştirmek için kafaya ateş etmeye çalış botlara karşı tek bir ajan oynama belki de Iso senin karakterin değildir. Takıma göre bir pick al karakterini direk kilitleme bunları yaparak mentalini düşürürsen moralin bozulur senin de aimin düşer. Rank atlamak için her şey aim değildir ayrıca oyun bilgisi aimden önce gelir, ne zaman nerede olacağın ne yapacağın nasıl flash atacağın ve nerelere bakacağın senin elinde. Oyun içinde tüm köşelere bakmayı unutma ve istersen kendine bir eğitim programı yap ben denedim başaramadım maç oynaya oynaya geliştiğimi düşünüyorum ve şunu unutma bu bir oyun aşırı derece ciddiye alıp hayatını köreltme.
dia 3'üm, peek yüce1 yani çok iyi bir oyuncu değilim ben sadece bildiklerimi anlatmaya çalıştım.

Belli karakterlerde takılı kalma, skillerini iyi kullandığın karakterler belirle kendine. Mesela Skye Sova Brimstone Viper gibi karakterlere çok iyi hakim ol. Yani Hero seçme lobisinde ben sadece Sage veya entry oynayabiliyorum diyenlerden olma hiçbir zaman. Ne bileyim git Viper lineup öğren Sova okları öğren brim molly lineup öğren Skye ile iyi flash peek atmayı öğren. Takıma göre al sürekli. O elolarda durumlar biraz zor biliyorum ama yapacak bir şey yok entry alıp 30 da vursam kaybediyorum dememen için sentinel ya da initiator karakterleri belirle kendine. Mape göre al bunları da. Bir de oyunda şöyle bir mantık var. Entry aldığın maçta 20 vurup kaybettiğin zaman kaybettiğin LP 22 23 iken eğer o maçta Cypher gibi kj gibi brim gibi karakterler alsaydın 15 vurup kaybetseydin kaybettiğin LP 18 19 olacaktır. Aim için de gün içinde en az 10 15 adet DM at derim.

@aa2 bazen bana da öyle geliyor. Bence oyuna ara ver sonra bir daha başla. Mesela maç içinde bile eğimim düşebiliyor. Başlarda taşıyorum sonrasında hiç kil bile alamıyorum...

@aa2 bazen bana da öyle geliyor. Bence oyuna ara ver sonra bir daha başla. Mesela maç içinde bile eğimim düşebiliyor. Başlarda taşıyorum sonrasında hiç kil bile alamıyorum...
Domine edilmiş oluyoruz böyle olunca. Her oyuncunun movement ve sensi farklı sonuçta. Her oyunda farklı stillerle karşılaşıyoruz. Maça maç içerisinde de adapte olmayı öğrenmek lazım.

Belli karakterlerde takılı kalma, skillerini iyi kullandığın karakterler belirle kendine. Mesela Skye Sova Brimstone Viper gibi karakterlere çok iyi hakim ol. Yani Hero seçme lobisinde ben sadece Sage veya entry oynayabiliyorum diyenlerden olma hiçbir zaman. Ne bileyim git Viper lineup öğren Sova okları öğren brim molly lineup öğren Skye ile iyi flash peek atmayı öğren. Takıma göre al sürekli. O elolarda durumlar biraz zor biliyorum ama yapacak bir şey yok entry alıp 30 da vursam kaybediyorum dememen için sentinel ya da initiator karakterleri belirle kendine. Mape göre al bunları da. Bir de oyunda şöyle bir mantık var. Entry aldığın maçta 20 vurup kaybettiğin zaman kaybettiğin LP 22 23 iken eğer o maçta Cypher gibi kj gibi brim gibi karakterler alsaydın 15 vurup kaybetseydin kaybettiğin LP 18 19 olacaktır. Aim için de gün içinde en az 10 15 adet DM at derim.

Karakter havuzum biraz dar. Ortalama hakim olduğumu düşündüğüm ve sonlara düşmediğim 3 karakter var. Bunları geliştirmek istiyorum. 10-15 adet DM çok değil mi? Normalde eskiden biraz fazla oynayınca yorulup, hemen aimim kayıyordu. Son zamanlarda bu süre bayağı uzadı, çok oynadığım için ama 10-15 adet DM oynayıp sonra ranked girince yorulmuş hissedip yine kötü bir aime sahip olmaktan korkuyorum biraz.

Karakter havuzum biraz dar. Ortalama hakim olduğumu düşündüğüm ve sonlara düşmediğim 3 karakter var. Bunları geliştirmek istiyorum. 10-15 adet DM çok değil mi? Normalde eskiden biraz fazla oynayınca yorulup, hemen aimim kayıyordu. Son zamanlarda bu süre bayağı uzadı, çok oynadığım için ama 10-15 adet DM oynayıp sonra ranked girince yorulmuş hissedip yine kötü bir aime sahip olmaktan korkuyorum biraz.

Hocam o zaman standart aim ile oynayıp karakterlere bayağı bir hakim olman gerek. En azından 5 6 tanesine hakim olman gerek. Mesela cok iyi Viper oynarım cok iyi astra oynarım demen gerek. Ben mesela Skye Viper Cypher karakterlerine cok hakimimdir. Viper de her haritada lineup bilirim neredeyse. Nasıl duvar atılacagını lineup atmak için smokeyi spike üzerine atacağını bilmen gerek. Bind da da Skye alırdım genelde. B long a cok iyi flash peek atardım. Ama bıraktım tabii oyunu :D ama her haritada de aynı karakteri almaman gerek ha ben 1 tane karakter biliyorum onun de her şeyini biliyorum dersen bir şey diyemem , ama her şeyini. Mesela cok iyi Sova oynarım diyorsan bir average jonas gibi oynuyorsan Sova'yı al derim.

Valorant'ın rank sistemi iğrenç. Elmas 2-3 oynuyorum, maçta normalde en fazla yücelik adamlar olması gerekirken immo adamlar geliyor. Yine bir yere kadar idare ediyorum ama sezonu immo olarak bitirmiş adamlar haliyle yeniyor bizi.

Geri
Yukarı