Valorant'ta Alt+Tab attıktan sonra PC donuyor

Sorunu çözdünüz mü? Şu an bunu yaşıyorum tam olarak...

Anbean bu sorunu yaşıyorum. Az önce bilgisayarımı güç düğmesine basılı tutarak kapatmak zorunda kaldım ve tekrar açtım. Şimdi ben bilgisayarı açtıktan sonra açar açmaz tekrar yeniden başlat mı demeliyim?

Şimdi Valorant yüzünden bilgisayarım dondu ve güç düğmesine basarak bilgisayarı kapatmak zorunda kaldım. Şimdi sizin bu dediğinizi yaptım ve PC'yi yeniden başlatacağım.

Merhaba,

• Oyun içi grafik çözünürlüğünüz yüksek olup, masaüstü çözünürlüğünüz düşük ise Alt Tab yapınca yapabilir. Tam tersi de olabilir.
  • Oyun sırasında CPU fazla ısınıyor olabilir Alt Tab geçişlerinde kilitleniyor olabilir.
  • Aynı şey GPU içinde geçerli fazla ısınıyor olabilir.

GPU AMD ise AMD Software ayarlarından fan ayarlarınızı yükseltin.
CPU AMD ise CPB (Core Performance Boost) kapatıp deneyin.

Merhaba,

• Oyun içi grafik çözünürlüğünüz yüksek olup, masaüstü çözünürlüğünüz düşük ise Alt Tab yapınca yapabilir. Tam tersi de olabilir.
  • Oyun sırasında CPU fazla ısınıyor olabilir Alt Tab geçişlerinde kilitleniyor olabilir.
  • Aynı şey GPU içinde geçerli fazla ısınıyor olabilir.

GPU AMD ise AMD Software ayarlarından fan ayarlarınızı yükseltin.
CPU AMD ise CPB (Core Performance Boost) kapatıp deneyin.
Yeni termal macun yeniledim. İşlemcim valorantta 60 derece sıcaklıkta.
Ekran kartı ise boşta bile 56 derece iken valorantta da 56 derece çünkü işlemciye abanıyor bu oyun.
Yeni sistem alıp çok üst düzey sisteme yani bilgisayara sahip insanlarda bu sorunları yaşıyor şu anda.
Geçmişte hatta 3 yıl önce bile yaşayanlar varmış.
Bu sorun Windows 11'in bir güncellemesi ya da valorant ile alakalı bir durum sanırım ama elbet bir çözümü vardır ve bunu bilmek istiyorum.

Ben de bu konudaki bir öneriyi yaptım. Sorunum çözülse bile performansımı FPS'imi düşürmez umarım :(
Donanım Hızlandırmalı GPU Zamanlamasını kapattım.

Yeni termal macun yeniledim. İşlemcim Valorant'ta 60 derece sıcaklıkta.
Ekran kartı ise boşta bile 56 derece iken Valorant'ta da 56 derece çünkü işlemciye abanıyor bu oyun.
Yeni sistem alıp çok üst düzey sisteme yani bilgisayara sahip insanlarda bu sorunları yaşıyor şu anda.
Geçmişte hatta 3 yıl önce bile yaşayanlar varmış.
Bu sorun Windows 11'in bir güncellemesi ya da Valorant ile alakalı bir durum sanırım ama elbet bir çözümü vardır ve bunu bilmek istiyorum.

Ben de bu konudaki bir öneriyi yaptım. Sorunum çözülse bile performansımı FPS'imi düşürmez umarım :(
Donanım hızlandırmalı GPU zamanlamasını kapattım.

Evet bu sorunu yaşayan bayağı kişi varmış.

Denedikleri çözüm yolları Windows 11 kullanıyor iseniz güncellemeleri kaldırınca düzeldi diyen var. Valorant ALT-TAB donma sorunu

Tam ekran pencereli ekran olayını yaparak çözen olmuş.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aradan uzun süre geçmiş ama belirtmeden edemeyeceğim. Bu sorun Vanguard ve Win11 uyumsuzluğu ile alakalı bence. Aynı sorunu birkaç kere LoL'de yaşadım. Vanguard çok büyük bir illet gerçekten.

Selam. Windows Update ayarları- güncelleştirme geçmişi-aşağıda güncelleştirmeleri kaldır derseniz orada son yüklediği güncelleştirmeler var. Eğer KB5013943 güncelleştirme yoksa daha güncel versiyonları silip bilgisayarınızı yeniden başlatıp aynı işlemleri tekrarlayın ta ki bu güncelleştirmeyi görene kadar. Bende de aynı sorun vardı dediğiniz gibi bu versiyonda sıkıntı varsa böylelikle sorunu çözmüş oluruz.
en güncel versiyonu silin derken hangilerini silcez

Geri
Yukarı