Valorant'ta Alt+Tab yapılınca GTX 1660 sistem donuyor

acoxroman

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarı alalı 6 ay oluyor. Valorant oynarken Alt+Tab yapınca ekran donup kalıyor mouse falan hareket etmiyor. Klavye tepki vermiyor. Oyun sesleri konuşma falan geliyor ama hiç tepki vermiyor bilgisayar. Ekran kartı GTX 1660, işletim sistemi Windows 11.

Sizce nedir sorun?

Arkadaşlar bilgisayarı alalı 6 ay oluyor. Valorant oynarken Alt+Tab yapınca ekran donup kalıyor mouse falan hareket etmiyor. Klavye tepki vermiyor. Oyun sesleri konuşma falan geliyor ama hiç tepki vermiyor bilgisayar. Ekran kartı GTX 1660, işletim sistemi Windows 11.

Sizce nedir sorun?

Sistemsel sorun var Windows 11 hatası da olabilir. Sadece Valorant'ta öyle oluyorsa Valorant'tan kaynaklı olabilir.

Aynı sorun bende ve arkadaşlarımda da yaşanıyor. Örneğin Discord açıkken oyunu kapatıyorum tüm sistem donuyor Discord vs ses almamaya ve iletmemeye başlıyor. Güncelleme ile çözülecektir sizle alakası yok.

Hocam yeni NVIDIA driveri çıktı. Driveri kurduktan sonra mı olmaya başladı? Ya da kurmadıysanız kurun.
Hocam durum şu. Bende en güncel driver vardı. GeForce experience üzerinden kurmuştum. Sonra nette bakarken driverla ilgili olabilir yazıyordu. Ben de nvidia web sitesinden gtx 1660 driver'ı kurdum. O daha eski bir sürüm 2021'de çıkmış. Şuan o kurulu.

Sürüm: 456.71
1660 için en güncel bu görünüyor.
edit: Yalnız şimdi baktım indirdiğim driver sürümü 472.12 ama Nvidia denetim masasında 456.71 görünüyor. Neden böyle acaba?
Arkadaşımda bu sorunu yaşıyor. Sizle alakalı bir durum değil.
Umarım öyledir. Sistemi OC ile kullanıyordum o yüzdendir belki diye default ayarlara çektim ama o da işe yaramadı.
Aynı sorun bende ve arkadaşlarımda da yaşanıyor. Örneğin Discord açıkken oyunu kapatıyorum tüm sistem donuyor Discord vs ses almamaya ve iletmemeye başlıyor. Güncelleme ile çözülecektir sizle alakası yok.
Umarım öyledir teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı