Valorant'ta düşük CPU kullanımı

BtuhnEf

Decapat
Yer
Japonya
Daha fazla  
Son zamanlarda PC'min eskisi gibi hızlı çalışmadığını fark ettim ve oyunlarda da pek fazla akıcılık yaşamıyorum. Şunu fark ettim ki Valorant'ta ayarların hepsini en yükseğe çekmeme rağmen işlemci kullanımı %1-%6 arası gidip geliyor.
Nedeni nedir? İşlemci: Ryzen 5 1600 AF, Ekran kartı: GTX1650, RAM: 8x2.

1674993902385.png

Son zamanlarda PC'min eskisi gibi hızlı çalışmadığını fark ettim ve oyunlarda da pek fazla akıcılık yaşamıyorum. Şunu fark ettim ki Valorant'ta ayarların hepsini en yükseğe çekmeme rağmen işlemci kullanımı %1-%6 arası gidip geliyor.
Nedeni nedir? İşlemci: Ryzen 5 1600 AF, ekran kartı: GTX1650, RAM: 8X2.

Eki Görüntüle 1649290

Grafik ayarlarını düşürmeyi deneyebilirsiniz. Bir de MSI Afterburner ile falan bakabilirsiniz.

Kullanımı yanlış gösteriyor büyük ihtimal. 1600 AF'nin Valorant'ta %3 kullanılıp da bu FPS'i vermesi imkansız.

1674995540978.png

Değerler bunlar, oyun içi takılmalar oluyor, ayrıca Afterburner ve riva kurduktan sonra ayarlarken dxd9 gibi bir hata verdi, NVIDIA'da ise ortalama PC gecikme oranı 15'lerde geziyor.

Aynen o seçenek bir de bir şey soracaktım siz yakın zamanda ekran kartı veya chipset kurulumu yaptınız mı? Bir de virüs taraması yapmanızı öneririm Malwarebytes ile.

Aynen o seçenek bir de bir şey soracaktım siz yakın zamanda ekran kartı veya chipset kurulumu yaptınız mı? Bir de virüs taraması yapmanızı öneririm Malwarebytes ile.

Formattan yeni çıktı hocam, formattan sonra da Windows güncellemelerinde kendisi AMD vs. bir şey indirdi chipset mi emin değilim. Ekran kartı driverini kendim güncelledim. Virüs yoktur diye düşünüyorum pek bir şey indirmedim çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı