Rehber Valorant'ta FPS artırma

İşletim sistemi
Windows 10

emirtpp

Hectopat
Yer
İstanbul / Küçükçekmece
Daha fazla  
Herkese merhabalar, Valorant için 3 madde ile nasıl oyun içi FPS'inizi artırabileceğinizi gösterdim, çok fazla bir etken yok iyi okumalar.

1 - ) Grafik Ayarları

* Arama kısmına "Grafik Ayarları yazıp çalıştırıyoruz, "Göz at" butonuna basarak " Valorant\Riot Games\VALORANT\live\ShooterGame\Binaries\Win64 " bu klasörleri izleyerek "VALORANT-Win64-Shipping" uygulamasını ekliyoruz. Sonrasında "Seçenekler" Butonuna basıp "Yüksek performans" butonuna basıyoruz *

1630248966443.png

1630249029888.png

2 - ) Oyun İçi Ayarlar

1630249298918.png

1630249360162.png

3 - ) Oyun Modu

* Arama kısmına "Oyun Modu" yazıp çalıştırıyoruz, "Açık" butonuna basıyoruz.

4- ) Windows 10 Ayarları

* Oyun için yapabiliceğimiz fazla bir ayar yok sadece oyun için değil Windows içinde bir kaç ayar yapmalıyız onlar için link burada *

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhabalar, Valorant için 3 madde ile nasıl oyun içi FPS'inizi artırabileceğinizi gösterdim, çok fazla bir etken yok iyi okumalar.

1 - ) Grafik Ayarları

* Arama kısmına "Grafik Ayarları yazıp çalıştırıyoruz, "Göz at" butonuna basarak " Valorant\Riot Games\VALORANT\live\ShooterGame\Binaries\Win64 " bu klasörleri izleyerek "VALORANT-Win64-Shipping" uygulamasını ekliyoruz. Sonrasında "Seçenekler" Butonuna basıp "Yüksek performans" butonuna basıyoruz *

Eki Görüntüle 1152406

Eki Görüntüle 1152407

2 - ) Oyun İçi Ayarlar

Eki Görüntüle 1152408
Eki Görüntüle 1152409

3 - ) Oyun Modu

* Arama kısmına "Oyun Modu" yazıp çalıştırıyoruz, "Açık" butonuna basıyoruz.

4- ) Windows 10 Ayarları

* Oyun için yapabiliceğimiz fazla bir ayar yok sadece oyun için değil Windows içinde bir kaç ayar yapmalıyız onlar için link burada *
Yüksek performans'a geçince 10FPS, Güç tasarrufunda 50FPS almam peki? :D

İlk maddenin FPS arttırdığı söylenemez. Eğer 2 ekran kartınız varsa yüksek performansa aldığınızda harici olan yani daha güçlü olan ekran kartını kullanıyor. 1 ekran kartınız varsa etkilemez anlayacağınız.
2. madde de ise 8 çekirdek ve üstü işlemciler de Çok İzlekli Görselleştirme ayarı oluyor, açmanız durumunda işlemcinin tüm çekirdeklerini kullanarak daha yüksek FPS elde edebilirsiniz.

Şöyle bir yanlış var. Eğer az da olsa bir ekran kartınız varsa, kesinlikle, birkaç ayarı orta ayarlara almalısınız. Tamamen düşük ayarlarda oynarsanız, tüm yük işlemciye binecektir.
İntel 4210m işlemci, gt 840m ekran kartım var. Hangi ayarlarda oynamalıyım işlemciye yük binmemesi için?

Oyun içi grafik ayarlarınız kötü ve gereksiz. Bu daha iyi olacaktır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Grafikleri düşürmekten başka yapılan hiçbir şey yok. Linkteki konu da "rehber" takısını hak edecek bir nitelikte değil. Sosyal'de son zamanlardaki bu rehber sevdasını anlayamıyorum.
Katılıyorum ancak bu şekilde söylememelisiniz bu şekilde kırıcı oluyor. Karşıdaki kişinin yerine kendinizi koyun lütfen.
Özür dilerim, bir daha bu tarz bir konu açmıcağım.
Başka bir rehberde daha iyisini yaparsın.

Geri
Yukarı