Valorant'ta FPS düşmesi

newodys

Decipat
Selam. Dün Valorant oynarken rahat bir şekilde oynuyordum ama bugün girdiğimde ufak da olsa FPS düşüyor gibiydi. Neden olabilir? Virüs taramaları temiz, sıcaklıklar normal ve sürücülerim güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Drop tarzı hocam. Başlık öyleydi de değiştirilmiş.

İşlemcinizin Turbo modunu kapatabilir misiniz? Bende de GTA 5'te öyle oluyordu ThrottleStop ile Turbo'yu kapatınca sorun çözülüyordu. Bir deneyin linki burada hocam, orijinal sitesi.

İşlemci modelinizi yazabilirmisiniz, çekirdek sayısını bilmemiz önemli.
Ryzen 7 4800H 8 çekirdek kullanıyorum.

İşlemcinizin Turbo modunu kapatabilir misiniz? Bende de GTA 5'te öyle oluyordu ThrottleStop ile Turbo'yu kapatınca sorun çözülüyordu. Bir deneyin linki burada hocam, orijinal sitesi.
Hocam sadece bu programla mı kapatılıyor?

Tam emin değilim ama sorun vanguard'ın ani cpu kullanımı artışlarından olabilir. Yapmayı biliyorsanız görev yöneticisinden vanguard'ın kullandığı çekirdek saysını 2'ye düşürün.

Hocam sadece bu programla mı kapatılıyor?
ThrottleStop kullanmanızı önermem, bazı konularda yapılan ayarların geri alınamadığı belirtilmiş.

Tam emin değilim ama sorun vanguard'ın ani cpu kullanımı artışlarından olabilir. Yapmayı biliyorsanız görev yöneticisinden vanguard'ın kullandığı çekirdek saysını 2'ye düşürün.

ThrottleStop kullanmanızı önermem, bazı konularda yapılan ayarların geri alınamadığı belirtilmiş.
Hocam çekirdek sayısıyla oynamayayım bence. En son oynadığımda pek iyi şeyler yaşanmadı. Şuanlık kalsın akşam bir daha ilgileneceğim sorunla.

Yeni konular

Geri
Yukarı