Çözüldü Valorant'ta FPS düşmesi

• Konuyu başlatan btna
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 893
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

btna

Femtopat
Daha fazla  
Normalde ekran 60Hz olduğu için 60FPS sabit oynarım oyunu ama bugün 40 FPS'e kadar düşüyor. Ne ayarda ne laptopta bir değişiklik yaptım. Sebebi ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Çözümü kendim buldum. DDU ile driverı sildim ve baştan yükledim. Sorun çözüldü. @Atlas Olta yine de programı önerir misiniz?
Bende de ayni sorun hocam. Sebebini net bir sekilde belirliyemedim ancak parcalarin isindigi icin olabilir mi? Bilen arkadaşlar daha iyi bir sekilde yardimci olacaktir.

Normalde ekran 60Hz olduğu için 60FPS sabit oynarım oyunu ama bugün 40 FPS'e kadar düşüyor. Ne ayarda ne laptopta bir değişiklik yaptım. Sebebi ne olabilir?
Sistem özelliklerinizi yazmamışsınız ama ondan büyük soru oyuna hiç güncelleme geldi mi? Arkada bir şey çalışıyor muydu ve ısı değerleri oynadıkça yükseliyor mu? Bunları kontrol etmeniz lazım en önemlisi güncelleme geldi mi sorusu. Bir de oyun ayarlarınızı yeniden aynı mı diye kontrol etmenizi tavsiye ederim.

Yeni güncellemeye herkes sövüyor buglardan ve FPS sıkıntılarından dolayı o yüzden beklemek en iyi çare.

Sorun yaratabilecek şeyler.
RAM yetersiz gelebilir.
Kullandığınız elektronik aletin bakımını uzun süredir yapmamış olabilirsiniz.
Termal macun değişimi.
BIOS ekran kartı driveri vs güncel olmaması
SSD veyahut HDD bozuk olması.
Windowsunuzun güncel olmaması.

Sistem özelliklerinizi yazmamışsınız ama ondan büyük soru oyuna hiç güncelleme geldi mi? Arkada bir şey çalışıyor muydu ve ısı değerleri oynadıkça yükseliyor mu? Bunları kontrol etmeniz lazım en önemlisi güncelleme geldi mi sorusu. Bir de oyun ayarlarınızı yeniden aynı mı diye kontrol etmenizi tavsiye ederim.
Evet güncelleme geldi oyuna.
@Atlas Olta bilgisayar özellikleri:
İşlemci: Intel Core i7 7500U
Ram: 8GB DDR4
VRAM: Radeon 530 2GB
Önereceğiniz program büyük ihtimalle işime yarar :D

Isı değerleri konusunda da daha ilk maçımdı ve laptop sıcak değildi. Arkada da bir şey çalıştırmıyorum oyun oynarken.

Sorun yaratabilecek şeyler:
RAM yetersiz gelebilir.
Kullandığınız elektronik aletin bakımını uzun süredir yapmamış olabilirsiniz.
Termal macun değişimi.
BIOS ekran kartı driveri vs güncel olmaması.
SSD veyahut HDD bozuk olması.
Windowsunuzun güncel olmaması.

Evet güncelleme geldi oyuna.
@Atlas Olta bilgisayar özellikleri:
İşlemci: Intel Core i7 7500U.
RAM: 8 GB DDR4.
VRAM: Radeon 530 2 GB.
Önereceğiniz program büyük ihtimalle işime yarar :D

Isı değerleri konusunda da daha ilk maçımdı ve laptop sıcak değildi. Arkada da bir şey çalıştırmıyorum oyun oynarken.

8 GB RAM yetersiz geliyordur. Ben de de drop vardı 16 yaptım düzeldi.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı