Valorant'ta G-SYNC açılmalı mı?

Ortalama insan tepki süresi bakış açını yanlış buluyorum.

İnsan gördüğü şeye ortalama olarak 200ms sonra tepki veriyorsa o zaman ne kadar erken görürse toplam tepki süresi o kadar azalır. Örneğin 5ms ekranda geç görünüyor olsun. Bunun üzerine insanın da tepki süresini eklerse 5+200=205ms tepki süresi olur. İnternet nedeniyle bi 50ms daha ekledik diyelim, vereceğimiz tepki süresi 255ms olur. Yani insan ne kadar erken görürse toplam tepki süresi o kadar azalır.
Hocam buna donanım gecikmelerini de eklersek 300 ms'lere kadar çıkar. Benim demeye çalıştığım şey şu: Tecrübeli oyuncular 60Hz'de de 240Hz'de de aşağı yukarı aynı isabette vururken (ki ikisinin arası ~10ms fark ediyor) 1 ms'nin oyuncuya getireceği avantajın neredeyse hiç olmadığını düşünüyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Görüntü daha yumuşak olur, ama oyunda ki hızlı akıcılık kapalı durumuna göre bir tık daha gecikme süresi yaratır.

Hocam buna donanım gecikmelerini de eklersek 300 ms'lere kadar çıkar. Benim demeye çalıştığım şey şu: Tecrübeli oyuncular 60Hz'de de 240Hz'de de aşağı yukarı aynı isabette vururken (ki ikisinin arası ~10ms fark ediyor) 1 ms'nin oyuncuya getireceği avantajın neredeyse hiç olmadığını düşünüyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
1 ms etkisi konusunda size katılıyorum. Yalnızca her bir farkın toplam gecikme süresine eklenerek hesaplanması gerektiğini belirtmek istedim.

G-Sync'in açık olması, deneyimi olumsuz etkileyecek bir fark eklememekle birlikte, akıcı ve yırtılmasız görüntü sağlaması sebebiyle olumlu yönte etki sağlayacaktır.

Eyvallah, aradıgım ayar buydu. Bilmiyordum, sağ ol.
3. ayar etkin mi olmalı arkadaşlar?

Eki Görüntüle 1188883
Burada bulunan ayarlar etkin halde dursun. Ekran alıntılarında gösterdiğim yerden Valorant'ı ekleyip sabit yenileme hızını seçeceksiniz.

Ekran Alıntısı.PNG
Ekran Alıntısı 2.PNG

Yeni konular

Geri
Yukarı