Valorant'ta ghosting oluyor

İşletim sistemi
Windows 10

Ahmetfeyzi

Decapat
Daha fazla  
RAM
8 gb
Ekran kartı
MSI Radeon rx570
Anakart
Gigabayte b450 s2h v2
İşlemci
Ryzen 3 3100
Selamlar oyun içi ghosting problemim var. Mouse hızlı hareket ettirdiğimde bulaniklaşma oluyor. Yardımcı olabilen şahısa 295 VP kodu vereceğim 3 haftadır uğraşıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar oyun içi ghosting problemim var. Mouse hızlı hareket ettirdiğimde bulaniklaşma oluyor. Yardımcı olabilen şahısa 295 VP kodu vereceğim 3 haftadır uğraşıyorum.
Mouseyi hareket ettirdiğinde bulanıklaştırma sanki Radeon ayarlarında Radeon Boost açık kalmış gibi geldi. Ayar açıksa kapatırsan düzelir.
Ekstra olarak Radeon Ayarları- Ekran- HDMI bağlantı güvencesi açıksa kapatmayı kapalı ise açmayı deneyebilirsin.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    17,7 KB · Görüntüleme: 34
Mouseyi hareket ettirdiğinde bulanıklaştırma sanki Radeon ayarlarında Radeon Boost açık kalmış gibi geldi. Ayar açıksa kapatırsan düzelir.
Ekstra olarak Radeon Ayarları- Ekran- HDMI bağlantı güvencesi açıksa kapatmayı kapalı ise açmayı deneyebilirsin.
yok açık değil ama şuan şöyle bir hata aldım radeon uygulamasına girerken
aynı

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (5).png
    Ekran Görüntüsü (5).png
    2,9 MB · Görüntüleme: 28
yok açık değil ama şuan şöyle bir hata aldım radeon uygulamasına girerken

aynı
Büyük ihtimalle Driverları güncellememişsiniz yeni çıkan Driverler WHQL olarak seçildiğinden uyumsuzluk olmuş. Yeni driverlar bende de sorun çıkartıyor istersen bir alt sürüme geçebilirsin benim gibi. Driver linkinden 22.2.3 sürümünü indirip kurarken - gelişmiş seçenekler- Fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini tikleyip kur.
Bu yeni Driverlar bende video izlerken ekranda yeşil çizgiler çıkartıyor. Düzelene kadar eskisinde kalmakta fayda var.

Büyük ihtimalle Driverları güncellememişsiniz yeni çıkan Driverler WHQL olarak seçildiğinden uyumsuzluk olmuş. Yeni driverlar bende de sorun çıkartıyor istersen bir alt sürüme geçebilirsin benim gibi. Driver linkinden 22.2.3 sürümünü indirip kurarken - gelişmiş seçenekler- Fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini tikleyip kur.
Bu yeni Driverlar bende video izlerken ekranda yeşil çizgiler çıkartıyor. Düzelene kadar eskisinde kalmakta fayda var.
şuan kuruyorum umarım problemim düzelir
yükledim ayarlarım şu şekilde

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (6).png
    Ekran Görüntüsü (6).png
    470,7 KB · Görüntüleme: 26
  • Ekran Görüntüsü (7).png
    Ekran Görüntüsü (7).png
    153,8 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleme:
Ekran kartı bölümünden-Standart 'ı seçip alttan gecikme önlemeyi açman yeterli. Görüntü keskinleştirme karıncalanma yapıyor çoğu oyunda.

Displayport ile bağlıyım bu arada öyle bir seçenek yok uygulamada
Ekran kartı bölümünden-Standart 'ı seçip alttan gecikme önlemeyi açman yeterli. Görüntü keskinleştirme karıncalanma yapıyor çoğu oyunda.
tamam deniyorum oyun üzerinde
problem devam ediyor ve cpu sıcaklığım oyun içi 50 den 57 ye çıktı ve takılmalar oluyor
şu güncelleştirme yine geldi hocam
problemim devam ediyor motion blur yaşıyorum hala

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (8).png
    Ekran Görüntüsü (8).png
    40,7 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı