Valorant'ta GPU ve CPU kullanımı nasıl arttırılır?

TheHope0

Hectopat
ss.png

Arkadaşlar, örneğin; Valorant'ta kullanımlarım bu şekilde, GPU %20-%30 arası. CPU da %20'larda. Bu oranı nasıl arttırabilirim? Mümkün müdür? Bu yüzden düşük FPS alıyorum. Yüksek performansta.
Edit: Bunu tüm oyunlar için yazdım, Valorant'ı sadece örnek olarak verdim fakat moderasyon farklı şekilde başlığı yöneltmiş.

Görev yöneticisine girdiğinizde performans kısmında sol taraf aşağıda GPU 1 ve GPU 0 olacak. 1650 Ti kartın sayısını söyler misiniz? Oyun GPU 1 ile çalışıyor. O GTX 1650 Ti değil ise sorun belli. Ekran kartını kullanmıyor. GPU 1 GTX 1650 Ti ise sorun farklı bir yerde.

Ayrıca oyuna Alt Tab atıp da GPU %20 kullanılıyor demeniz doğru değil. Oyunu Alt Tab'a aldığınız zaman FPS kısıtlanır. Bu yüzden CPU ve GPU kullanımı düşer. MSI Afterburner ile oyun içerisinde anlık değerlere bakmanız doğru olandır.

1650 Ti ile çalışıyor hocam, Afterburner ile deneyip sonuçları bildireyim.
Görev yöneticisine girdiğinizde performans kısmında sol taraf aşağıda GPU 1 ve GPU 0 olacak. 1650 Ti kartın sayısını söyler misiniz? Oyun GPU 1 ile çalışıyor. O GTX 1650 Ti değil ise sorun belli. Ekran kartını kullanmıyor. GPU 1 GTX 1650 Ti ise sorun farklı bir yerde.

Ayrıca oyuna Alt Tab atıp da GPU %20 kullanılıyor demeniz doğru değil. Oyunu Alt Tab'a aldığınız zaman FPS kısıtlanır. Bu yüzden CPU ve GPU kullanımı düşer. MSI Afterburner ile oyun içerisinde anlık değerlere bakmanız doğru olandır.

Hocam, MSI Afterburner sayfasına giriyorum, ardından download Afterburner diyorum fakat tepki vermiyor yani indirmiyor.

Son düzenleme:
1650 Ti ile çalışıyor hocam, Afterburner ile deneyip sonuçları bildireyim.

Hocam, MSI Afterburner sayfasına giriyorum, ardından download Afterburner diyorum fakat tepki vermiyor yani indirmiyor.

Aşağıdaki linke tıklayın. Olmazsa kopyalayıp yeni sekmeye yapıştırın.

Aşağıdaki linke tıklayın. Olmazsa kopyalayıp yeni sekmeye yapıştırın.

Daha önce Afterburner kullanmamıştım. Görmemi istediğiniz başka bir şey varsa hangi ayarı yapmamın gerektiğini söyler misiniz? Benim açtığım ayarlardaki değerler bunlar:

ss.png
]

Yeni konular

Geri
Yukarı