Valorant'ta GTX1650 sistem düşük FPS veriyor

Aeques

Hectopat
Merhaba. 20 Kasım'da çektiğim videoda FPS 90'lara zor düşüyordu fakat bugünlerde FPS nedense harita fark etmeksizin 90'lara düşüyor. Aşağıya 2 video bırakıyorum farkı anlayabilirsiniz. Neden böyle olduğunu anlamadım, bilgisayarı alalı daha 3 ay oldu. 240 GB SSD içinde şu an 36 GB yer var, yetersiz mi geliyor bilmiyorum. Arada ufak bir güncelleme oldu da haberim mi yok ondan da emin değilim. Yardımcı olursanız sevinirim.
Palit GTX1650 4 GB GDDR6.
i3 10100F.
8 GB 2666MHz Single channel RAM.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Valorant'ın optimizasyonu o kadar kötüki kasmaması gerekse bile kasıyor bende de var bu sorun sistemim iyi olmasına ragmen oyunda bir kasıntı var. Bir de düşük sistemler için diyorlar :D

Valorant'ın optimizasyonu o kadar kötüki kasmaması gerekse bile kasıyor bende de var bu sorun sistemim iyi olmasına ragmen oyunda bir kasıntı var. Bir de düşük sistemler için diyorlar :D
Ben de anlamıyorum açıkçası. Düşük sistemler için algısı galiba işlemci ağırlıklı olmasından geliyor. Çünkü pahalı olan ekran kartı olduğu için daha az fiyata oynayabilmiş oluyorsunuz. Benim için düşük sistemler için olan oyun Minecraft, LoL gibi oyunlardır çünkü eski 2 çekirdek işlemcili GT220 ekran kartlı leş bilgisayarımda bile oynabiliyordum ama VALORANT açılmıyordu bile.

Hocam bende gerçekten anlamadım bunu. Ben de RX 5500 XT kullanıyorum ve sizin gibi değerler alıyorum ve bir türlü düzelmedi çözüm bulamadım nasıl yapacağım bilmiyorum :(

Yeni konular

Geri
Yukarı