Valorant'ta hareket edince FPS düşmesi

erdemkamis

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Benim oyunlarımda çok fena bir drop var. Driverlar güncel ama darboğaz da olduğunu biliyorum. Mesela bir maçtayım geniş bir alanı görüyor diyelim. Valorant'ta CPU kullanımı 45'lerde dolanıyor ama küçük bir mouse hareketimde drop başlıyor. Yani mouse oynatınca FPS düşmesi yiyor ve acayip bir düşüş oluyor. Hareketsizken ateş ettiğimde FPS 140'larda ama yana doğru küçük bir hareketimde FPS 40-50.

Sistemim.
  • RX 550.
  • i3 2100.
  • 4x2 8 GB RAM.
  • 1 TB SSD.
  • 500 HD GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. Benim oyunlarımda çok fena bir drop var. Driverlar güncel ama darboğaz da olduğunu biliyorum. Mesela bir maçtayım geniş bir alanı görüyor diyelim. Valorant'ta CPU kullanımı 45'lerde dolanıyor ama küçük bir mouse hareketimde drop başlıyor. Yani mouse oynatınca FPS düşmesi yiyor ve acayip bir düşüş oluyor. Hareketsizken ateş ettiğimde FPS 140'larda ama yana doğru küçük bir hareketimde FPS 40-50.

Sistemim.
  • RX 550.
  • i3 2100.
  • 4x2 8 GB RAM.
  • 1 TB SSD.
  • 500 HD GB.

FPS'yi sabitlersen az çok düzelir belki.

Sistemim.
  • RX 550.
  • i3 2100.
  • 4x2 8 GB RAM.
  • 1 TB SSD.
  • 500 HD GB.

Aynı sorun bende vardı işlemci hızını sabitleme programıyla Throttle programıyla çözdüm bir dene YouTube'da FPS dropa son adlı videolarda bir sürü çekmiş.

Sistemim.
  • RX 550.
  • i3 2100.
  • 4x2 8 GB RAM.
  • 1 TB SSD.
  • 500 HD GB.

Benim dediğim yöntem işe yarayabilir bir dene

Ben Discord gibi programlar açtığımda FPS'im 25leri geçmiyordu Discord'u kapayıp FPS'yi 62'ye sabitledim ve 62 stabil oynuyorum şu an.

Sorunu çözdüm ekran kartı NVIDIA olanlarda oluyor genellikle az önce çözdüm bende de vardı bu sıkıntı Valorant ayarlardan NVIDIA + Boost özelliğini kapatırsan sorun çözülür ben o şekilde çözdüm sende farklı olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı