Çözüldü Valorant'ta hassasiyeti bulamama

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lanetli

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, ilk önce şunu demeliyim. Küçükken oyunda hassasiyet diye bir şey olduğunu bilmiyordum. Yani oyunun kendi default hassasiyetiyle oynuyordum (çoğunlukla 1 oluyor).

Yani demek istediğim kendi hassasiyetimi bulamıyorum. Şu an Valorant'ta 0,4 ile oynuyorum ama yavaş geliyor, 0,5 ise çok hızlı geliyor. Daha çok pompalı oynuyorum. Umarım anlatabilmişimdir. Bildiğiniz bir şey varsa paylaşır mısınız?

Yardımı olacaksa mainim Brimstone.

Ben de senle aynı durumdaydım bir 0.4 bir 0.5 oluyordu böyle olmaz dedim. Gittim 0.45 yaptım, tavsiye ederim. Bir hassasiyet ayarladıktan sonra birkaç gün onunla takıl sonra alışıyorsun.

Arkadaşlar, ilk önce şunu demeliyim. Küçükken oyunda hassasiyet diye bir şey olduğunu bilmiyordum. Yani oyunun kendi default hassasiyetiyle oynuyordum (çoğunlukla 1 oluyor).

Yani demek istediğim kendi hassasiyetimi bulamıyorum. Şu an Valorant'ta 0,4 ile oynuyorum ama yavaş geliyor, 0,5 ise çok hızlı geliyor. Daha çok pompalı oynuyorum. Umarım anlatabilmişimdir. Bildiğiniz bir şey varsa paylaşır mısınız?

Yardımı olacaksa mainim Brimstone.

0,4 yavaş geliyor 0,5 ise hızlı geliyorsa 0,45 falana dene. Zaten oyuna alışmadan nokta atışı hassasiyetini bulamazsın. Mesela 0,45 yaptın fena gelmedi beğendin. Birkaç ay oyna zaten bu hassasiyet tam senlik olacak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Böyle bulucaksınız doğru sensitivityi Valorant içinde yapabilirsiniz.

Öncelikle Windows mouse hızı aya rmenüsünde çubuk tam ortada olacak. Mouse yazılımından da DPI 800 yap. Bu ikisini yaptıktan sonra oyun içerisinde ince ayar deneyebilirsin.

Poligonda antrenman yaparken hassasiyet artırıp azaltabiliyorsun başlatma tabelasının oradan. 1 saatte falan tam ince ayarını bulacağına eminim.

Öncelikle sizlere yapmanız gereken birkaç ayardan bahsedeceğim. Öncelikle başlat menüsünden fare ayarları > ek fare seçeneklerine gidiniz ve işaretçi seçeneklerinden "işaretçi hassasiyetini artır" seçeneğini kapatınız. İdeal olarak bu zamana kadar gözlemlediğim kadarıyla yayıncılar ya 400 DPI ya da 800 DPI ile oynuyor. Sizin için alışmanız açısından birkaç hassasiyet önereceğim. İlk olarak 800 DPI ayarlayın ve oyun içinden hassasiyeti 0.30 ya da 0.25 yapın. Eğer ki çok yavaş gelirse 400 DPI yapıp 0.55 ya da 0.74 deneyin. Sonuçları bir görelim.

1688667301545.png

Öncelikle Windows mouse hızı aya rmenüsünde çubuk tam ortada olacak. Mouse yazılımından da DPI 800 yap. Bu ikisini yaptıktan sonra oyun içerisinde ince ayar deneyebilirsin.

Poligonda antrenman yaparken hassasiyet artırıp azaltabiliyorsun başlatma tabelasının oradan. 1 saatte falan tam ince ayarını bulacağına eminim.

Hepinize yardımları için teşekkür ederim bir gelişme olduğunda güncelleyeceğim.

Güncelleme: Sağ olun sanırım yeni hassasiyetim 0,35 oldu :D

Geri
Yukarı