Valorant'ta çözünürlüğe göre fare hassasiyeti ayarlamak

sakuraiden

Kilopat
Yer
Serez
Merhaba, ilginç bir sorum olacak. Valorant'ı 1920x1080 400 DPI | 0.45 hassasiyet ile oynuyorum. 1280x960 geçmek istiyorum fakat hassasiyetim değişeceği için bulamamaktan korkuyorum. 1920x1080'de 0.45 olan hassasiyetimi 1280x960'da kaç olduğunu nasıl bulabilirim veya hesaplayabilirim?

Hassasiyet ayarı değişmiyor fakat ekranın genişliği değiştiği için hassasiyet değişiyormuş gibi hissediyorsun. Çözünülürlüğü düşürünce hassasiyeti de düşürmek lazım aynı hissettirmesi için.

Önemli olan aynı hissetmek değil. 10 dakikada alışır. Sens değişirse aim iyice bozulur.

Önemli olan aynı hissetmek değil. 10 dakikada alışır. Sens değişirse aim iyice bozulur.
Hissetmekten ziyade çözünürlük değiştirdiğimde ve sense hiç dokunmadığımda 1 bilek hareketiyle önceki çözünürlükte 180 derece dönemiyorken çözünürlük değiştirip 4:3 geçtiğimde 180 derece dönüp daha da geçiyorum.

Hocam Valorant gibi bir oyunda CS'den kalma bir alışkanlığınız yoksa eğer 4:3'e geçmek çok mantıksız bence arkadaşlar biraz konudan şaşmış ama bulursunuz kendi çıkarımlarıma göre yaklaşık olarak 16:9dan 4:3'e geçtiğiniz zaman %10 %15'lik bir yavaşlama hissedeceksiniz 16:9'a göre.
Hissetmekten ziyade çözünürlük değiştirdiğimde ve sense hiç dokunmadığımda 1 bilek hareketiyle önceki çözünürlükte 180 derece dönemiyorken çözünürlük değiştirip 4:3 geçtiğimde 180 derece dönüp daha da geçiyorum.

Hocam çözünürlük değişirse sensivity değişir değişmez diyen arkadaşlara bakmayın gerçek anlamda değişmediğini bizde biliyoruz biz öyle hissediyoruz onu da biliyoruz ama sonuç olarak değişir. Çözünürlük düşdükce sensivitynizde onunla aynı oranda azalır.

Eğer FPS sorunlarınız yoksa, Valorant'ta çözünürlük değiştirmenizi tavsiye etmem. Valorant'ta grafikler ne olursa olsun ekranın orijinal aspect-ratiosuna göre düzenlenir. Yani 4:3'te alsanız, 16:9'da alsanız, rakibiniz sabit bir şekilde 16:9'luk bir pixelde gözükecektir. Fakat çözünürlük düştüğünden dolayı pixellenmeleri hissedebileceksin.

Yeni konular

Geri
Yukarı